Okullar Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs nedeniyle eğitime evden devam eden çocuklar ve aileleri, okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor.

65914
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu konu ile ilgili eğitime ara verilmesi dördüncü ihtimal, ilk ihtimal ise okullarda fiili eğitimin devam etmesi demişti. Peki 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak?

Bakan Selçuk Açıkladı, Okullar Açılacak

2020 – 2021 eğitim öğretim yılının başlangıcına az bir süre kala, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama gerçekleştirdi. Eğitim faaliyetlerinin evden devam etmesine gerek olmadığını, gerekli tüm çalışmaların yapıldığı ve tüm tedbirlerin alındığını belirten bakan, ailelerin içi rahat olsun dedi.

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Birçok öğrencinin ve ailenin merakla beklediği bu soru nihayet cevaba ulaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının başlangıcı için 81 ile genelge gönderdi. Genelgede yer alan bilgilere göre yeni eğitim öğretim yılı, 31 Ağustos 2020 itibariyle başlayacak. Kapanış tarihi içinde 18 Haziran 2021 tarihinin belirlendiği bilinen bu yeni eğitim yılı ara tatillerinin tarihleri ise; birinci yarıyıl tatili, 16 – 20 Kasım 2020, ikinci yarıyıl tatili ise 13 – 16 Nisan 2021 olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tekrar açılması ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi: Şartlar elverişli olursa 31 Ağustos’ta açacağız. Bir süre açmayın denilirse uzaktan eğitime hazırız. Biz pedagojik olarak prensiplere bakarız, sağlık olarak koşullara bakarız ve ikisinin gerektirdiği tedbirleri rahatlıkla alırız.’’

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!