1. YAZARLAR

  2. Rad.Tek.Şeref Parıldar

  3. Nerede O Sosyal Medya Centilmenleri
Rad.Tek.Şeref Parıldar

Rad.Tek.Şeref Parıldar

Yazarın Tüm Yazıları >

Nerede O Sosyal Medya Centilmenleri

A+A-

Hijyen takıntısı olan zavallı anneler bilirler, zavallı diyorum onlardan biri de benim maalesef ve bu yüzden allerjik astım yatkınlığı oluşturduğum Kızımın rutin kontrollerinden biri için yine malum hastanemizdeyiz.Hayatın koşuşturması telaşı içerisinde ne çok şeyi kaçırıyoruz bugün birkez daha farkına vardım.Berbat, saygısız bir trafik akışı, birbirine zerre kadar tahammülü olmayan insanlar, sanki önemli tek şey onun varacağı yere vaktinde varmasıymış gibi davranan özür diliyorum " öküzler" ki biz onlara eşimle öküzler diyoruz, tüm köşe başlarına yerleşmiş kucağında çocukla dilenen anneler v.s.Buraya kadar herşey olağan, alışılmışın dışında farklı birşey yok.

Hastane bahçelerini esir alan sigara tiryakilerini de gördüm meraketmeyin. Onların arasından geçerken ben bile astım olduğumu düşünüyorum bazen. Koşa koşa randevu için geldiğimiz polikliniğin asansörü çıkartacak bizi yukarıya, kalabalığı geçip asansörün önüne gelmek hiçte kolay olmadı. Yanınızda çocuk olması önemli değil sizi de ezip öyle geçer bazıları aışkanlık olmuş o bazılarında fil gibi davranmak ki onlar bile zarar göreceklerini düşündüklerinde saldırgan olurlar bizimkiler mütamadiyen öyleler.Asansör geldi ben pekte girişken olmadığımdan bu konularda sıramı beklerken beni aşıp geçen uyanıklara aldırış  ta etmeden asansörü bekledim de bekledim. Asansör yine geldi kapı açıldı bu kez de tam kapı kapanırken dünya tatlısı sevimli doğu illerinden birinden geldiği her halinden belli çekirdek bir aile, diğerleri sadece izlerken o ailenin reisi asansörün kapısını tuttu "gel bacım gel" dedi cüssesinden naif sesiyle , tamam geleyim ama nereye ? diye düşünürken ben, oğluna dönüp " in lan sen" dedi " sen yürüyerek çıkarsın" yok dedimse de o galip geldi ki ben daha sözünü geçiremeyen doğulu bir baba görmedim asansöre bindik.Adamda ki çocuk hassasiyeti öyle tavan yapmış ki bizim kıza rahat bir mekan tahsisi için ve diğer bayanlara da değmemek  için şekilden şekile girdi. Aynı yerde indik

Yanyana oturduk hiç ses yok zaten çekinip sormazlar birşey iyi bilirim. Sessizce izledim. Evet taaa Mardin'den gelmişler, yukarı merdiven ile çıkmasını istediği oğlunu doktora buralara getirmişti. Sabah otobüsten  inmişler ve akşam da üzerinde bir otobüs firmasının üniforması bulunan oğulları ile yine aynı otobüs firması ile evlerine dönmenin planlarını yapıyorlardı hararetli hararetli. Çocuk en fazla 15 yaşındaydı ama belliki çalışıyordu. Onun da annesi vardı ve yanında yiyecek birşeyler getirmişti tam verecekti  ki baba araya girdi " sen delisen ? burayı kokutacaksan, insanlar rahatsız olur , kaldır oni" anneden tık yok. Hemen kaldırdı herşeyi. Onlar bu koca şehirde insanları neyin rahatsız edeceğini öğrenmişler de, bu koca şehirde insanlar hiç bi haltı öğrenememişler. Birkez daha anladım. Aynı aile ile aynı doktorun kapısında beklemeye başladık. Bizim aile reisi gelen geçen herkesi oturttu o sandalyeye benzeyen kaydıraklara da bir kendi oturmadı. Oralara muayene gidenler iyi bilir öyle kolay çıkamazsınız üniversite hastanelerinden. Bekledik de bekledik biz kayarak oturduğumuz o ilginç sandalyelerde  o da ayakta bekledi. Demem o ki ilkokulu bile bitirmediği okuma yazması olmadığından anlaşılan bu iri cüsseli ve cüssesi kadar naif adam Adamlık dersi verdi iyi mi ? Sen kalksaydın da iki dakikada o otursaydı diyorsunuz gibi geldi.. Kalktım kalktım yer vermek için merak etmeyin büyük nihayetinde ama oturmadı.

Yalnız doktor çıkışı karısından güzel bi zılgıt yedi, sigara içmeyeceksin evde dedi durdu. Sesini çıkarmadı bizimkisi.Sorsanız hepimiz üniversite mezunu kibar, herşeyi bilen, entellektüel, sosyal amanın da aman cici insanlarız. Yok yok hiçte öyle değiliz. Günümüz erkeklerini adamlar ve madamlar olarak ikiye ayırsam herkes höykürür adamız tabi diye. Valla ben bu sabah bir kez daha anladım öyle beyefendilik sandalye çekmek ile yol vermek ile filan olmuyor ki zaten sosyal alanlarda bayanlara yol veren erkekleri trafikte pek göremiyoruz. Herneyse günümüzün en güzel tarafı kızımın raporlu ilaçlarına veda etmesi ki onu ayrıca  anlatacağım ve şu Mardinli güzel kalpli ADAM'dı.Sağlıklı mutlu huzur dolu günler dileğiyle

 

Bu yazı toplam 8585 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.