Nisan Ayı Enflasyonu İle Memur Maaşlarına Enflasyon Farkı Kesinleşti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile 4 aylık enflasyon da belli oldu. 4 aylık enflasyon sonrasında memur maaşlarındaki son durum ne aşamada? Memurlar 2018 Temmuz'da enflasyon farkı alabilecek mi?

42409
Daha Fazla Göster

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK 3 Mayıs 2018 itibarıyla Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. 2018 yılı 4 aylık enflasyon ile yıllık enflasyon da belli oldu. 2018 yılının ilk dört ayında enflasyon % 1.87 olarak açıklandı. Enflasyon 4 aydır artışa devam ediyor.

Mart ayında % 0,99’luk artış olmuş ve 3 aylık enflasyon % 2.77 olmuştu. Nisan ayı itibarıyla artış % 1.87 olması ile 4 aylık enflasyon % 4.69 oldu ve memur maaşlarında enflasyon farkının hesaplanmasına 2 ay kala enflasyon farkı kesinleşti.

Memurlar Temmuz’da enflasyon farkı almasına ramak kaldı! Mayıs ve Haziran ayının enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memurların kesin olarak % kaç enflasyon zammı alacağı da belli olacak. 4. Dönem memurların toplu sözleşmesinde ilk 6 aylık memur maaşlarına % 4 zam yapılmıştı. % 4’ü geçecek her oran memur maaşlarına ek zam olarak yansıyacak.

2018 yılı için memurlar toplamda % 7,5 zam almışlardı. İlk altı aylık dönem için % 4 ve ikinci 6 aylık dönem için de % 3.5 zam verildi. Temmuz ayında memur maaşlarına yansıyacak % 4’lük zamma ek olarak enflasyon farkı da olacak.

İlk 4 aylık % 4.69 oranında enflasyonun ardından % 4’ü geçen her oranda zam ek olarak yansıyacaktır. Enflasyonun bu şekilde artışa devam etmesi ile de gelecek aydan itibaren kesin olarak enflasyon farkını memurlar alacaklardır. Nisan ayı itibarıyla % 4 memur maaş zammına ek olarak % 0.69 oranında da zam alacak. Mayıs ve Haziran ayındaki artışlarla da bu orandaki artış devam edecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nisan Ayı Enflasyonu İle Memur Maaşlarına Enflasyon Farkı Kesinleşti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Milli Eğitim Bakanımız Sn. İsmet Yılmaz, emeklilere yönelik dini bayramlarda verilmesi öngörülen 1000 liralık ikramiyenin bütçe açığına yol açmayacağını söyledi.
    MİLYONLARCA MEMUR BAYRAMLAR DA İKRAMİYE VERİLMESİNİ BEKLİYOR..
    Neden Konu Biz MEMURLAR olunca bütçe Buhar oLuyor ????

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!