Nitelikli Liseler Hangileri – Nitelikli Liseler Ne Zaman Açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı liseye geçişte yeni sistemi açıkladı. TEOG’da nitelikli liseler hangileri olacak? Nitelikli liseler ne zaman açıklanacak? Proje okulları hangileri olacak ve ne zaman belli olacak?

35711
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı, 2018 – 2018 eğitim öğretim yılından itibaren başlayacak olan liseye geçiş sistemi açıklandı. Liseye geçişte yeni sistemi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 5 Kasım 2017 Pazar günü açıkladı. Şimdi veliler ve öğrenciler nitelikli lisenin ne demek olduğunu, nitelikli liselerin hangileri olduğunu veya ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Nitelikli lise nedir ; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıkladığı yeni sisteme göre farklı illerde, sınırlı sayıda okula geçiş için sınav olacak. Bunun dışındaki okullara sınavsız, adrese göre en yakın okula olacak şekilde geçiş yapılacak. Sınavla girilecek okullar ise nitelikli lise ya da proje okul olarak adlandırılacak.

Nitelikli liseler hangileri olacak; Bakan İsmet Yılmaz, nitelikli lise sayısının 600 olacağını açıkladı. Farklı illerde, nüfusa göre belirli sayıda okulu belirlediklerini ifade eden Yılmaz, bu okulların isimlerini açıklamadı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da nitelikli lise ya da proje okulların isimleri henüz duyurulmadı.

Nitelikli liseler ne zaman açıklanacakŞimdi 1 milyon 200 bin ortaokul 8. sınıf öğrencisi, nitelikli liselerin hangileri olacağını merakla bekliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu 600 nitelikli lisenin isminin daha sonra duyurulacağını açıkladı. Bakan’ın açıklamasına göre nitelikli liseler 2018 yılının Mayıs ayında açıklanacak. Öğrenciler bu liselere girebilmek için isterlerse sınava girecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!