1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları Re’sen Yapılmamalıdır
Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları Re’sen Yapılmamalıdır

Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları Re’sen Yapılmamalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapılarak norm fazlası öğretmen atamalarının re’sen yapılmaması yönünde talebini iletti. Detaylar ve başvuru My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından yapılan açıklamada Aralık ayı içerisinde norm fazlası atamalar yapılmakta olup, öğretmenler tercihleri de göz önünde bulundurularak atamaya tabi olmaktadırlar denildi. Ancak tercihleri dışında ataması yapılmayan öğretmenler, resen atamaya tabi tutulmakta ve memuriyet mahali dışına gönderilebilmektedir

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI HUKUK SEKRETERLİĞİ TARAFINDAN MEB’E BAŞVURU YAPILDI

Bu durum sonucunda geri dönüşü zor olan, dava süreçleri olmakta, maddi ve manevi etkileri öğretmenler ve bakanlık nezdinde görülmektedir. Önümüzdeki yıl özellikle ortaöğretim kurumları 8 yıl önce 60-72 ay arası okula kaydolmuş öğrencilerin yoğun talebi ile karşılaşacaktır. Bu durum göz önünde bulundurularak norm fazlası öğretmen atamalarının re’sen yapılmaması gerektiğini, Anadolu Eğitim Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığından talep etti ve il milli eğitim müdürlüklerinin uyarılmasını istedi.

NORM KADRO FAZLASI ATAMALAR RESEN YAPILMAMALIDIR

Bilindiği üzere içinde bulunduğumuz aralık ayı içerisinde norm fazlası atamalar yapılmakta olup, öğretmenler tercihleri de göz önünde bulundurularak atamaya tabi olmaktadırlar. Ancak tercihleri dışında ataması yapılmayan öğretmenler, resen atamaya tabi tutulmakta ve memuriyet mahali dışına gönderilebilmektedir. Bu durum sonucunda geri dönüşü zor olan, dava süreçleri olmakta, maddi ve manevi etkileri öğretmenler ve bakanlığınız nezdinde görülmektedir.

Ayrıca önümüzdeki yıl özellikle ortaöğretim kurumları 8 yıl önce 60-72 ay arası okula kaydolmuş öğrencilerin yoğun talebi ile karşılaşacaktır. Bu durum göz önünde bulundurularak norm fazlası öğretmen atamalarının resen yapılmamalıdır. Ve şu an bulundukları okullarda kalmaları öğretmen ve öğrenci menfaatinedir. Konunun önümüzdeki yıldaki ehemmiyeti düşünülerek, il milli eğitim müdürlükleri uyarılması, gerekli düzenlemelerin yapılarak sendikaya bilgi verilmesi resmi olarak talep edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler