1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Norm Kadro Güncellemesi Sonrası Öğretmenlere İl İçi Özür Tayini Yapması Talebi
Norm Kadro Güncellemesi Sonrası Öğretmenlere İl İçi Özür Tayini Yapması Talebi

Norm Kadro Güncellemesi Sonrası Öğretmenlere İl İçi Özür Tayini Yapması Talebi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2017 yılı Ağustos ayı il içi özür tayininde atanamayan öğretmenlere norm kadro güncellemesi sonrası il içi özür tayini hakkı vermelidir. Neden norm güncellemesi sonrası il içi tayin hakkı verilmeli

A+A-

Mili Eğitim Bakanlığına 2017 yılı Ağustos ayında il içi özür durumundan yer değişikliği yapamayan öğretmenlere 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde ikinci bir başvuru hakkı tanındığı belirtildi. Bu kapsamda Türkiye Eğitim-Sen tarafından MEB’e il içi özür tayinlerinin norm kadro güncellemesi sonrası yenilemesi için talepte bulunuldu.

 

2017 yılı Ağustos ayında ilçe emri verilmemişti!

 

15-16 Eylül 2017 tarihlerinde ikinci il içinde ilçe emrine yer verilmeyerek, sınırlı kontenjanlar dahilinde yer değişikliği yapıldığı için çoğu öğretmenimizin özür durumuna bağlı yer değişikliği talebi karşılanamadığı belirtildi.

 

Norm kadro güncellemesi sonrası boş normlara tayin hakkı verilmelidir!

 

2017 yılı Norm Kadro güncellemeleri 16 Ekim 2017 - 10 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak olup, bu güncellemelerde açılacak olan boş normlara il içi tayin yapılması istendi.

 

Bknz: Sendikanın yazılı talebi için TIKLAYINIZ.

 

Bu kapsamda norm kadro güncellemeleri sonrası boş normlar için kilometre bazında özrünün bulunduğu ilçeye en uzak ilçede görev yapan öğretmenlerden başlanarak öncelik sırasına göre yeniden bir başvuru hakkı tanınması suretiyle mağduriyetlerin giderilmesi hususunda; Türk Eğitim-Sen olarak,  Mili Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunuldu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler