Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki Süreleri Uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Normalleşme Desteği’nin 30 Haziran 2021’e, İlave İstihdam Teşviki’nin ise 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

73833
Daha Fazla Göster

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici olan 10, 19, 21 ve 26. Maddelerindeki bazı sürelerin uzatılmasına dair karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bazı teşvik ve destek unsurlarının sürelerinin uzatıldığını açıkladı. Yürürlüğe giren kararlar doğrultusunda Normalleşme Desteği 30 Haziran 2021’e kadar uzatılırken, İlave İstihdam Teşviki de 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzadı.

Amaç İstihdamı Korumak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada salgının iş gücü piyasasına olan olumsuz etkilerini en aza indirme amacı güttüklerini söyledi. Selçuk, Erdoğan’ın kararı ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun’nun da bu çerçevede istihdama destek sağlama amacıyla yürürlüğe girdiğini söyledi.

Yararlanma Süresi 6 Aya Çıktı

Selçuk, Erdoğan’ın imzası ile Normalleşme Desteği’nin 3 aydan 6 aya uzatıldığını açıklarken, normal çalışma sistemine geçiş yapan iş yerlerine bu desteği sağlayacaklarını söyledi. Bakan Selçuk, böylelikle hem istihdamı koruma hem de iş gücünü arttırma amacıyla çalışanların haklarını korumayı sürdüreceklerini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki Süreleri Uzatıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!