1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Nüfus Müdürlükleri Yine Açık Olacağı Hafta Sonunda Haklarını Alayamacak
Nüfus Müdürlükleri Yine Açık Olacağı Hafta Sonunda Haklarını Alayamacak

Nüfus Müdürlükleri Yine Açık Olacağı Hafta Sonunda Haklarını Alayamacak

Tüm Türkiye 27 – 28 Eylül 2014 Tarihlerinde Yapılacak Olan Kamu Personeli Seçme Sınavı Heyecanı Yaşarken Bu Sınavların Mağdurları Olan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Bağlı Nüfus Müdürlüğü Personelleri Yine Mesai Ücreti Al

A+A-

Tüm Türkiye 27 – 28 Eylül 2014 Tarihlerinde Yapılacak Olan Kamu Personeli Seçme Sınavı Heyecanı Yaşarken Bu Sınavların Mağdurları Olan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Bağlı Nüfus Müdürlüğü Personelleri Yine Mesai Ücreti Alamayacak!!!

 Torba Yasada onaylanıp yürürlüğe giren ilgili Kanun gereği sadece seçim dönemlerinde bir kişi 50 saati aşmamak üzere ( 300 TL civarı) mesai alabilir hükmü gereği birçok Nüfus Müdürlüğü Çalışanı mağdur olmuştu. Seçim döneminde 50 saatten fazla çalışanların haklarını ödeyemeyen idare bir haksızlıkla yine karşı karşıya kaldı. Hafta Sonu Yapılacak Olan Kpss Lise ve Kpss Önlisans Sınavlarına tüm Türkiye ’deki Nüfus Müdürlükleri kimlikleri olmayan ve sınava girmek için 2 yıl boyunca çalışmış vatandaşlara Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermeye devam edecek.

Kanunlar çıkarılırken düşünülmeyen Nüfus Müdürlüklerinin mağdur personelleri yine mağdur olmaya devam edecek. Hafta sonu yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı nedeniyle 27 Eylül Cumartesi ile 28 Eylül Pazar günü Nüfus Müdürlüğü’nde görevli personeller yine görevlerini tam, zamanında ve fazladan çalışarak yerine getirirken bu çalışmanın karşılığını yine alamayacak.

666 sayılı KHK ile Fazla Mesaileri kesilen bu personellerin haklarının teslimi gerekmektedir. Bu bir haktır. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.