1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Nüfus Müdürlüklerine 1500 Memur Alımı Talebi
Nüfus Müdürlüklerine 1500 Memur Alımı Talebi

Nüfus Müdürlüklerine 1500 Memur Alımı Talebi

Nüfus müdürlüklerine 1500 personel alımı yapılması için kanun teklifi verildi. Teklifte 2018 yılında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve nüfus müdürlüklerine 1500 memur alımı kadrosu açılması talep edildi.

A+A-

Nüfus müdürlüklerine 1500 memur alımı için kanun teklifi verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan, İzmir Milletvekili Murat Bakan imzalı kanun teklifi, Nüfus Hizmetleri Kanununda değişiklik yapılmasını öngörüyor. Bu kapsamda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personelinin ücretinde iyileştirme ve nüfus müdürlüklerine personel ataması talep ediliyor.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek olan kanun teklifinde, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin çalışma ücretinde artış yapılması talep edildi. Personelin fazla çalışma ücretinin 5 katı ücret ödenmesi teklif edildi.

 

Nüfus müdürlüklerine 1500 personel alımı talebi

 

Kanun teklifinde yeni çipli kimlik kartlarının dağıtımında nüfus müdürlüklerinin oldukça yoğun bir iş hacmine uğradıkları belirtildi. Ayrıca pasaport ve ehliyet işlemlerinin de Emniyet yerine nüfus müdürlüklerinde yapılacak olmasının, kurumların ve personelin yükünü iyice artıracağı ifade edildi. Bu gerekçelerle nüfus müdürlüklerine 1500 personel alımı talebinde bulunuldu.

 

Teklif komisyonda ve genel kurulda kabul edilip yasalaşırsa, Nüfus Hizmetleri Kanunun geçici madde eklenecek. Bu madde uyarınca İçişleri Bakanlığına ihdas edilmiş 1500 memur kadrosuna, bütçe sınırlamasına uğramaksızın 2018 yılı içinde atama yapılacak. Kanun teklifi komisyonun gündemine alındı. Gelişmelerden siz takipçilerimizi haberdar edeceğiz. İlgili kanun teklifinin metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler