1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edildi
Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edildi

Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edildi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 1600 memur alımı için kadrosu ihdas edildi. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile nüfus müdürlüklerine 1600 memur kadrosu ihdas edildi.

A+A-

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 1600 memur alımı için kadrosu ihdas edildi. TBMM İçişleri Komisyonunda kabul edilen Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile nüfus müdürlüklerine 1600 memur kadrosu ihdas edildi.

 

Kanun tasarısı 18 yaşını tamamlayıncaya kadar herhangi bir nedenle aile kütüklerine kayıt edilmemiş ve yabancı bir devletle vatandaşlık bağı bulunmayan kişilere; ana veya baba, bunların ölmüş olması halinde, varsa kardeşleri ile hısımlığını gösterir tıbbi rapor ibraz etmeleri durumunda Türk vatandaşlığını kazandıracak.

 

Tasarı ile Türk vatandaşlığını kazanan yabancının ergin olmayan çocuğunun sonradan alınan velayet kararı ile de Türk vatandaşlığını kazanmasına imkan tanınacak. Ayrıca, AK Parti'nin kabul edilen önergesiyle İstanbul'un Eyüp ilçesinin adının "Eyüpsultan" olarak değiştirilmesini öngören madde metne ihdas edildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler