1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu
Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu

Nüfus Müdürlüklerine 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 1600 memur alımı kadro dağılımı Resmi Gazete'de yayımlandı. Nüfus Müdürlüklerine VHKİ, teknisyen, mühendis, avukat, teknisyen, şube müdürü ve daire başkanı unvanı ile 1600 memur alınacak.

A+A-

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 1600 memur alımı kadro dağılımı belli oldu. TBMM Genel Kurulunda Nüfus Vatandaşlık İşleri kanun tasarısı görüşülürken 1600 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Memur adaylarının merakla beklediği Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine yapılacak 1600 memur alımı kadro dağılımı kesin olarak belli oldu.

Nüfus hizmetleri kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun TBMM Genel Kurulunda kabul edildikten sona 3 Kasım 2017 tarihli ve 30229 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu kanun kapsamında yapılacak 1600 memur alımı kadrosu içerisinde VHKİ, teknisyen, mühendis, avukat, teknisyen, şube müdürü ve daire başkanı unvanları bulunuyor.

Nüfus Müdürlükleri 1600 memur alımı kadro dağılımı; Merkez teşkilatı kapsamında kadro dağılımı 2 Daire Başkanı, 6 Şube Müdürü, 20 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 6 Avukat, 10 Mühendis, 6 Tekniker ve 70 Teknisyen olarak ilan edildi. Taşra teşkilatına ise 1480 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacağı açıklandı. Nüfus hizmetleri kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun için TIKLAYINIZ.  

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum