1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Nüfus Müdürlüklerine Yapılacak 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı
Nüfus Müdürlüklerine Yapılacak 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı

Nüfus Müdürlüklerine Yapılacak 1600 Memur Alımı Kadro Dağılımı

Nüfus müdürlüklerine memur alımı bekleniyor. Kanun ile ihdas edilen 1600 memur kadrosuna İçişleri Bakanlığı personel alacak. Nüfus müdürlüğü memur alımı kadro dağılımı haberimizde yer alıyor.

A+A-

Nüfus müdürlüğü memur alımı için bekleyiş devam ediyor. Daha önce Nüfus hizmetleri kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair Kanunla ihdas edilen 1600 memur kadrosu için alım yapılması bekleniyor. Artan iş yükü nedeniyle kesin olarak alım yapılacağı biliniyor. Ayrıca kadro dağılımı konusunda da genel hatlar çizildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü birimlerine kamu personeli alımı, 3 Kasım 2017 tarihinde yürürlüğe giren kanun ile getirilen kadro ihdaslarına dayandırılıyor. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 1 Kasım 2017 tarihinde yaptığı açıklamada, nüfus müdürlüklerine personel alımı için çalıştıklarını ifade etmişti.

Kadro dağılımı da ihdas cetvelinde yer almıştı. Eğer ihdas edilen kadroların tümüne alım yapılırsa, 1600 kişi NVİ memur alımı kapsamında istihdam edilecek. Bu kapsamda veri hazırlama ve kontrol işletmeni, teknisyen, avukat, mühendis, daire başkanı ve şube müdürü unvanlarına personel alınacak.

En çok kadro ihdası VHKİ unvanına yapıldı. Buna göre merkez ve taşra teşkilatına 1500 veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu açıldı. Ayrıca 70 teknisyen, 10 mühendis, 6 tekniker,6 şube müdürü, 6 avukat, 2 daire başkanı kadrosu merkez teşkilatında açıldı.

Alım ne zaman yapılacak? Bu konuda henüz netlik bulunmuyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre kesinlikle alım olacaktır. Ancak ilanın yayımlanması için herhangi bir tarih belirlenmedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler