1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Nükleer Düzenleme Kurulunun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik! 11 Nisan 2019
Nükleer Düzenleme Kurulunun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik! 11 Nisan 2019

Nükleer Düzenleme Kurulunun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik! 11 Nisan 2019

11 Nisan 2019 Tarihli ve 30742 Sayılı Resmî Gazetede Nükleer Düzenleme Kurulunun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik yayımlandı. 11 Nisan 2019 resmi gazete yönetmelik tam metnine My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Nükleer Düzenleme Kurumu tarafından 11 Nisan 2019 Tarihli ve 30742 Sayılı Resmî Gazetede “Nükleer Düzenleme Kurulunun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik tam ve güncel metnine My Memur haber olarak hazırladık.

NÜKLEER DÜZENLEME KURULUNUN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bu Yönetmeliğin amacı, Nükleer Düzenleme Kurulunun görev ve yetkileri ile çalışma usul ve esaslarını belirlemektir.

KURUL

(1) Kurul, Kurumun karar organıdır. Kurul; biri Başkan, biri İkinci Başkan olmak üzere toplam beş üyeden oluşur.

(2) Başkan ve Kurul üyeleri, 10/7/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ve 15/7/2018 tarihli ve 30479 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 789 uncu maddesinde yer alan usul ve esaslara göre Cumhurbaşkanı tarafından atanır.

(3) Kurul, Kanun Hükmünde Kararname ve diğer mevzuat ile kendisine verilen görevleri yerine getirir ve yetkilerini bağımsız olarak kullanır. Kurul kararları yerindelik denetimine tabi tutulamaz. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi Kurul kararlarını etkilemeye yönelik emir ve talimat veremez, tavsiye veya telkinde bulunamaz.

BAŞKAN

(1) Başkan, Kurumun genel yönetim ve temsili ile Kurul tarafından alınan kararların yürütülmesinden sorumludur.

(2) Başkanın herhangi bir nedenle görevde bulunmadığı hâllerde İkinci Başkan Başkana vekâlet eder.

KURUL ÜYELERİNİN GÖREV SÜRESİ VE SONA ERMESİ

(1) Kurul üyelerinin görev süresi dört yıldır. Görev süresi dolan üye bir defalığına yeniden atanabilir. Kurul üyeliğinin herhangi bir sebeple boşalması halinde boşalan üyeliğe atanan kişi, yerine atandığı üyenin kalan görev süresini tamamlar.

(2) Kurul üyelerinin görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle görevlerine son verilemez. Ancak aşağıda belirtilen hallerin Kurul tarafından tespit edilmesi halinde ilgili Kurul üyeleri görevlerinden çekilmiş sayılır ve bu durum Kurul tarafından Kurumun ilişkili olduğu Bakanlığa bildirilir:

a) Atanmak için gereken şartları taşımadıklarının veya gerekli şartları kaybettiklerinin anlaşılması,

b) Görevleriyle ilgili olarak işledikleri suçlardan dolayı haklarında verilen mahkûmiyet kararının kesinleşmesi,

c) Görevlerini yerine getiremeyeceklerinin sağlık kurulu raporuyla kesin olarak tespit edilmesi,

ç) İzinsiz ve mazeretsiz olarak; art arda üç Kurul toplantısına veya bir takvim yılı içinde beş Kurul toplantısına katılmadıklarının tespit edilmesi.

YÖNETMELİK TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler