1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nükleer Enerji Alanında Mühendislik Eğitim Programı Çerçevesinde Rusya Federasyonu’nda Eğitim Almak İçin Sınav Duyurusu
Nükleer Enerji Alanında Mühendislik Eğitim Programı Çerçevesinde Rusya Federasyonu’nda Eğitim Almak İçin Sınav Duyurusu

Nükleer Enerji Alanında Mühendislik Eğitim Programı Çerçevesinde Rusya Federasyonu’nda Eğitim Almak İçin Sınav Duyurusu

Yazılı ve Sözlü Sınav Yapılarak Başarılı Olarak Eğitim Programına Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler Rusya’da Nükleer Mühendislik Alanında Ücretsiz Eğitim Alacaklardır

A+A-

Rusya Federasyonu’nda Ulusal  Nükleer Araştırma Üniversitesi Moskova Fizik Mühendisliği Enstitüsü’nde ve St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi’nde eğitim almaları için, Türkiye'deki üniversitelerin Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakülteleri’nin, matematik ve/veya fizik derslerinin okutulduğu tüm bölümlerinin 4’üncü sınıfa kadar (4 ‘üncü sınıf dahil) okuyan Türk vatandaşı öğrenciler arasından 80 öğrenci seçilmesi planlanmaktadır. Yazılı ve sözlü sınav yapılarak başarılı olarak eğitim programına katılmaya hak kazanan öğrenciler Rusya’da nükleer mühendislik alanında ücretsiz eğitim alacaklardır.

Sınav için başvurular, 27 Mart 2015 tarihine kadar www.akkuyu.com internet sitesinde yer alan Başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Sınav tarihine kadar her aday, bu eğitim programına katılma nedenlerini anlatan yazısını A4 kağıdına imzalı olarak hazırlamalıdır.

Başvuru yapan adaylar arasından, üniversite yerleştirilme puanı dikkate alınarak, 600 kişi yazılı sınava çağrılacaktır. Yazılı sınavda en yüksek puandan başlayarak yapılacak değerlendirme sonucu ilk 300’e girerek sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar www.akkuyu.com internet adresinde duyurulacaktır

Sözlü sınavın yeri, tarihi ve saati hem www.akkuyu.com internet adresinden hem de telefonla adaylara bildirilecektir. Sözlü sınav sonucunda eğitim programına katılmaya hak kazanan 80 kişilik asil ve 120 kişilik yedek liste www.akkuyu.com internet adresinden duyurulacaktır.

Sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar, kendilerine mail ile gönderilecek ve ayrıca www.akkuyu.com internet adresinde yayınlanacak olan gerekli belgeleri ivedilikle hazırlayarak Akkuyu Nükleer AŞ’ye vereceklerdir.

 Eğitim programını başarı ile bitiren, uygulama eğitimini ve stajını bitiren öğrenciler, onaylanmış kadro listesi kapsamında Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde işe alınacaktır. Santralde çalışmaya başladıktan sonra, eğitim merkezi’nde eğitimini başarıyla bitiren, uzmanlık alanında mühendislik pozisyonu için sınavı geçen ve herhangi birinin gözetimine ihtiyaç duymaksızın çalışma yeterliliğini alan öğrenciler, Türkiye’de 657 sayılı DMK’ya tabi 1. derecedeki mühendislere verilen ücretten az olmayacak şekilde piyasa ücreti alacaktır.

İlan Tam Metni İçin Tıklayınız.

Diğer Kamu ve Özel Sektöre Ait İlanlar İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.