1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Nurettin Demir Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na Sordu
Nurettin Demir Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na Sordu

Nurettin Demir Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na Sordu

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM BAŞKANLIĞINA yazılı soru önergesinde bulundu.

A+A-

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM BAŞKANLIĞINA yazılı soru önergesinde bulundu. Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir soru önergesinde Sağlık Bakanına şu soruları yöneltti;

1-    Hekimlerin mesleğini yapmaktan dolayı yargılanmasını doğru buluyor musunuz?
2-    Sağlık gereksinimi duyan bir insanla karşılaştığında hekimlere ne yapmalarını öneriyorsunuz?
3-    Hekim bir Bakan olarak camide, yolda, uçakta ya da herhangi bir yerde bir yaralı ile karşılaştığınızda yaralıyı tedavi etmekten imtina eder misiniz?
4-    Gezi davası ve benzeri davalarla, gönüllü hekimlik hizmetini yasaklamayla sokakta yaralıları tedavi eden hekimleri cezalandırma girişimlerinin hekimliğin ruhunu zedeleyeceğini düşünüyor musunuz?
5-    Hekimlik mesleğini ifa etmekten dolayı haklarında soruşturma açılan hekimlerin diğer hekimlerde kaygı ve çekingenlik yaratacağını düşünüyor musunuz? Hekimlerde oluşabilecek kaygı ve çekincenin yeni mağduriyetler yaratacağının farkında mısınız? Sokakta yaralandığı zaman bir hekimden hizmet alamayan bir yurttaşın başına gelebileceklerin sorumluluğunu alabilecek misiniz?

Personel Sağlık Tr

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.