Nurhayat Beytekin’in Öldürülmesine İlişkin Dava

Siirt'te Nurhayat Beytekin'i 22 bıçak darbesiyle öldüren Metin Onur K.'nin yargılanmasına başlandı.

35765
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt’te Nurhayat Beytekin’i 22 bıçak darbesiyle öldüren Metin Onur K.’nin yargılanmasına başlandı. Karar çıkmayan duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Siirt’te 29 Nisan’da 19 yaşındaki Nurhayat Beytekin’i 22 bıçak darbesiyle öldüren tutuklu sanık Metin Onur K.’nin (18) yargılanmasına başlandı. Muş E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Keleş’in Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandığı duruşmaya avukatlar ve Beytekin’in ailesi katıldı. Siirt Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada müşteki avukatları, Onur Metin K.’nin daha önce görüştüğü Nurhayat’ı öldürmek için babaannesinin evine giderek suçta kullandığı bıçağı yanına aldığını belirtti. Avukatlar, zanlının olay günü maktule 22 bıçak darbesi vurduğunu ve bağırmaya çalışan kızın ağzını kapattığını anlatarak, sanığın “Canavarca hisle kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılanmasını talep etti. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

“En ağır ceza verilsin”

Duruşma sonrası konuşan Nurhayat’ın babası Derviş Beytekin, katile en ağır cezanın verilmesini talep etti. Baba Beytekin, “Vahşice katledilen Nurhayat’ın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Başka Nurhayatların ölmemesi için katile en ağır ceza olan ağırlaştırılmış müebbet verilmesini istiyoruz. Herkesten de destek bekliyoruz” dedi.

Nurhayat Beytekin’in Öldürülmesine İlişkin Dava

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!