1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. NVİ Genel Müdürlüğü 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıkacak
NVİ Genel Müdürlüğü 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıkacak

NVİ Genel Müdürlüğü 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıkacak

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne alınacak 1200 sözleşmeli 4/B memur kadrosuna kamu personeli alımı için yakında ilan yayınlanacak. Birçok kurum açıklamaların ardından alımları başlattı. İşte detaylar.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne alınacak 1200 sözleşmeli 4/B memur kadrosuna kamu personeli alımı için yakında ilan yayınlanacak. Birçok kurum açıklamaların ardından alımları başlattı. İşte detaylar.

Birçok kamu kurum ve kuruluşu ile Bakanlıklara alınacak personellerle ilgili olarak açıklamalar yapılmıştı. Yapılan açıklamaların ardından ilanlar da teker teker yayınlanmaya devam ediyor. 1 Nisan Cumartesi günü itibarı ile de 12 bin personel alımı birden ilan edilerek başvuru tarihleri açıklandı.

20. Dönem POMEM polis memuru alımları kapsamında 9 bin erkek polis memuru alımı ve bin kadın polis memuru alımı başvuruları 3 Nisan Pazartesi itibarı ile başlıyor. 2017 polis alımları kapsamında ilk polis memuru alımları yarın başlayacak. Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından da 2 bin gelir uzman yardımcısı alımı yapılacağı ilan edildi ve başvuru tarihleri açıklandı. Her iki alım için de sadece lisans mezunları başvuru yapabilecek.

Geçtiğimiz haftalarda da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan ile görüşme yapan BASK Genel Başkanı Bayram Zengin ve AES Genel Başkanı Cansel Güven nüfus çalışanlarının sorunlarını Genel Müdür Sarıcan’a iletmişlerdi.

Nüfus Müdürlüklerinde sınırlı personel ve sınırlı imkanlara rağmen özveri ile çalışan personellerin iş yükünün yeni kimlik kartlarının dağıtımı ile katlandığı belirtilmişti. 2018 yılında pasaport ve ehliyet işlemlerinin nüfus müdürlüklerine devredilmesi ile bu yükün daha da artacağı iletildi.

My Memur olarak bizler de daha önce nüfus müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını birçok kez ele almış ve taleplerini yetkililere duyurmuştuk. Personel yetersizliğinden dolayı hafta sonları dahi mesai yapılmasından dolayı nüfus müdürlükleri personellerine fazla mesai ücreti ödemesinin de müjdesi verilmişti ve ödenmeye başlanmıştı.

Diğer bir müjde de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ için 1200 personel alımı ile ilgili. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan 1200 personel alımı yapılacağı açıklamasından sonra başvuruların yakın zamanda başlatılacağı ve ilana çıkılacağı belirtildi. Genel Müdür yaptığı açıklama şöyledir: “Personel sorunumuzu çözmek için önümüzdeki günlerde 4/B kapsamında 1200 kişiyi işe başlatacağız.” Çok yakın zamanda nüfus personeli alımı ile ilgili olarak ilanın yayınlanmasını bekliyoruz.

Bilindiği üzere resmi açıklama ve ilan yayınlanmadan farklı açıklamalara riayet edilmemesi gerektiği özellikle tüm kurumlar tarafından belirtilmekte. Bu kapsamda BASK Genel Başkanı Bayram Zengin ve AES Genel Başkanı Cansel Güven’in Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan ile yaptıkları görüşmenin sendika resmi sitesindeki haberini aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Bugün 10 bin polis memuru alımı ile ilgili yapılan duyuru metnindeki ibarede de alımlarla ilgili olarak sadece Polis Akademisi Başkanlığının duyurularına riayet edilmesi gerektiği belirtildi. Bu kapsamda resmi açıklama olmayan belli belirsiz haberleri dikkate almayınız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler