O Şehirde Vaka Sayıları Artıyor! İkinci Dalga Endişesi!

Türkiye’de 1 Haziran 2020 tarihinde geçilen yeni normal süreç sürerken bazı şehirlerden vaka artışı haberleri geliyor.

62719
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Günde 350 Kişi Hastaneye Yattı

1 Haziran 2020 tarihinde Türkiye’de yeni tip koronavirüs covid-19 salgınına dair sürdürülen önlemlerde gevşetmeye gidildi. “Yeni normal” adı verilen bu süreç devam ederken Diyarbakır’da yeni vaka sayılarında artış görülmesi bu şehirde ikinci dalga endişesini doğuruyor. Diyarbakır’da geride kalan 10 günlük süreçte tam 350 kişiye koronavirüs teşhisi koyularak hastanede tedavi altına alındı.  Edinilen bilgilerden test sonucu pozitif olan 550 kişinin de evlerinde karantinada olduğu öğrenildi.

Test Sayısı 2 Milyon 450 Bini Geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son Bilim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’daki bazı şehirlerde kısmi artışlar gözlemlendiğini açıkladı. Bu şehirlerden biri olan Diyarbakır ile ilgili ikinci dalga endişesi yaşanıyor. Türkiye genelinde şu ana kadar yapılan koronavirüs testi sayısı 2 milyon 450 bin adedi geçti.  Toplam olarak ülke genelinde 173 binden fazla vaka tespit edildi. Bu vakaların 146 bin 839’u iyileşti. Türkiye’de şimdiye kadar toplam 4 bin 746 kişi yaşamını yitirdi.

Günlük Vaka Sayıları Arttı

Yeni normal süreçte ülke genelinde vaka sayılarında düşüş görülürken Diyarbakır’da durum tam tersi ilerliyor. Şehirde ikinci dalga riski ve endişesi hakim. 1 Haziran’dan önce günlük 3 ile 5 arasında yeni vaka tespit edilen Diyarbakır’da son 10 günde 350 kişi koronavirüsten hastaneye yattı, 550 kişi de evinde karantinaya alındı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!