O Ülkede Koronavirüs Önlemleri 4. Seviyeye Yükseltildi

Noel öncesi dünyada ve İngiltere’de Koronavirüs önlemleri sıklaştırılırken, Başbakan Boris Johnson, Koronavirüs’ün yeni bir türüne rastlandığını ve yayılma hızının daha yüksel olabileceğini söyledi.

75672
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra’da Son Durum

Önlemler kapsamında Londra’da Koronavirüs alarmı dördüncü seviyeye yükseltildi. Boris Johnson, ülkede daha hızlı yayılan Koronavirüs’ün ortaya çıkmasının ardından özellikle Londra ve çevresinde daha sıkı önlemler alınması gerektiğini, insanların Noel’de aileleriyle bir araya gelmelerinin yasaklanacağini ve halkın evlerinden çıkmamasını istedi. Birleşik Krallık’ta görülen Koronavirüs’Ün yeni halinin daha hızlı yayılıp vaka artışlarında patlama yaratabileceği düşünülüyor bu nedenle acil önlemler almak için kabine üyeleri görüşmek üzere bir araya geldi. Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklama yapan Johnson, alınan tüm tedbirlere rağmen Londra ve çevresinde virüsün yayıldığını belirtti. Açıklamasında Johnson, Koronavirüs’Ün bu yeni türünün daha ölümcül olduğuna dair bir kanıt olmadığını ancak diğer türdeki virüsten yaklaşık yüzde 70 daha hızlı yayıldığını bildirdi. Birleşik Krallık, Koronavirüs’ün bu yeni türüne dair yaptığı araştırmaları Dünya Sağlık Örgütü’ne iletti.

Yeni Uygulamalar

Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından hayata geçirilmek üzere yeni önlenmer alındığını bildiren Johnson, önceden alınmış ve hala geçerliliği devam eden önlemlerin gevşetilmeyeceğini söyledi. Halktan, istisnai durumlar olmadığı sürece evlerinden çıkmamalarını istedi. Açıklamalarında Noel önlemlerine yer veren Başbakan Johnson, Noel’de önlemlerin beş gün gevşetilmesi düşünülen kararı uygulamayacaklarını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!