O Ülkeden İngiltere’ye Uçuşlar Durduruldu!

Hollanda, İngiltere’de Koronavirüsün yeni bir türünün keşfedilmesinin ardından ülkeye uçuşları durdurma kararı aldı. İngiltere’de tespit edilen mutasyonun, Koronavirüsü daha hızlı yaydığı biliniyor.

75678
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uçuşlar Ne Zamana Kadar Durduruldu?

İngiltere’de virüsün mutasyonunun tespitinin ardından ülkeye uçuşları durdurma kararı alan Hollanda, uçuşları 1 Ocak 2021 tarihine kadar durdurduğunu açıkladı. Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 06.00 itibarIyla, İngiltere’ye yapılacak olan uçuşların yasaklandığı bildirildi. Alınan kararın, Hollanda Devlet Sağlık ve Çevre Enstitüsü (RIVM) tavsiyesi üzerine alındığı ve mevcut kararın 1 Ocak 2021 tarihine kadar geçerli olacağı açıklandı.

Kararın ardından yapılan açıklamada, Hollanda, diğer Avrupa Birliği üyesi devletleriyle virüsün yeni türünün İngiltere’den getirilme riskini azaltmak için önlemler alma doğrultusunda görüşme gerçekleştireceğini açıkladı. Yapılan tespitlere göre İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan Koronavirüsün daha hızlı yayılan yeni türü ile benzer özellikleri taşımakta olan vakanın Hollanda’da Aralık ayında görüldüğü belirlendi.

Hollanda’dan Uyarı

Hollanda, yapmış olduğu açıklamada gelişmelerin takibinde olduklarını ve uçuş kısıtlamasına ek olarak kara ve deniz yoluyla gerçekleştirilen seyahatlere kısıtlamalar getirebileceklerini duyurdu. Hollanda hükümeti, vatandaşlarına gerekli olmadıkça seyahat etmemeleri gerektiği uyarısını yaptı. Açıklamada, yapılan her seyahaetin virüsün yayılmasına neden olacağını vurgulandı. Uygulanan seyahat yasağı, dün İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanının ülkede tespitini gerçekleştirdiği yeni tür Koronavirüsün yayılma hızının yüzde 70 oranında olduğunu açıklaması ardına geldi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!