1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Odyometri Teknisyeni Görevleri 22 Mayıs 2014 Resmi gazete yeni Yönetmelik
Odyometri Teknisyeni Görevleri 22 Mayıs 2014 Resmi gazete yeni Yönetmelik

Odyometri Teknisyeni Görevleri 22 Mayıs 2014 Resmi gazete yeni Yönetmelik

22 Mayıs 2014 Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Odyometri Teknisyenlerinin yeni İş Ve Görev Tanımları

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Odyometri Teknisyeni görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Odyometri Teknisyenlerinin yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

Odyometri Teknikeri Görev ve Sorumlulukları

Odyometri Teknikeri

a)     Saf ses ve konuşma odyometrisi, immitansmetri testlerini yapar. İşitme kaybı, çeşidi, seviyesi ve hastanın kooperasyonu ile ilgili bilgileri test formuna kayıt eder.

b)   İlgili uzman tabip denetiminde; vestibüler testler ve otoakustik emisyon uygulamaları yapar.

c)   İşitme tarama programlarında ve gürültü ölçümlerinde görev alır.

ç) İşitme cihazı uygulamasına yönelik kulak kalıbı ölçüleri alır, uygun görülen cihazların kazanç ve çıkış değerlerini ölçer ve ayarlarını yapar.

Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.