1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM 1146 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! En Az Lise Mezunu
OGM 1146 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! En Az Lise Mezunu

OGM 1146 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! En Az Lise Mezunu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü OGM, KPSS 60 ile en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı başvuru ekranı açıldı. OGM mülakatsız personel alımı başvuruları başladı.

A+A-

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 2019 yılı 5 bin personel alımları kapsamında ilk süreç başladı. Bin 146 memur alımı için başvuru ekranı 12 Eylül 2019 itibarıyla açıldı. OGM 1146 sözleşmeli personel alımını mülakatsız ve direkt KPSS puan üstünlüğüne göre yapacak.

OGM 5000 personel alımları kapsamında 1146 sözleşmeli personel pozisyonuna başvurular 12 Eylül 2019 itibarıyla başladı. Başvuru işlemleri 23 Eylül 2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir.

MÜLAKATSIZ PERSONEL ALIMI

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacağı belirtilmişti. Diğer alımların da mülakatsız olması yönünde adayların beklentisi devam ediyor.

OGM PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

OGM PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, 

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Baro kayıt belgesine sahip olmak gerekiyor.

OGM 1146 Personel Alımı Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ.

56274.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler