1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Sonuçları Açıklanıyor
OGM 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Sonuçları Açıklanıyor

OGM 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Sonuçları Açıklanıyor

Orman Genel Müdürlüğü 2019 yılı 5000 personel alımları kapsamında ilk ilan için sonuçlar bu hafta açıklanmaya başlıyor. Sözleşmeli 1146 memur alımı kapsamında sonuçların açıklanacağı zaman ve OGM personel alımı sonuç öğrenme sayfası.

A+A-

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü OGÖ tarafından 5000 personel alımı kapsamında 3 farklı ilan yayımlanmıştı. İlk ilan için süreç 23 Eylül 2019 itibarıyla tamamlandı. Bin 146 sözleşmeli memur alımı için yerleştirme sonuçları KPSS üstünlüğüne olacağı için bu hafta itibarıyla ilk ilana yerleştirme sonuçları bu hafta açıklanacak.

OGM tarafından yapılan duyuruda 3 Ekim 2019 tarihine kadar yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı belirtilmişti. Bu kapsamda OGM 1146 memur alımı sonuçları için bekleyen adaylar aşağıdaki internet sayfasından kendi kişiler bilgileri ile OGM sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçlarını bireysel olarak takip etmeleri gerekiyor.

OGM 1146 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YERLEŞTİRME İŞLEMİ NASIL OLACAK?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla ilgili aranan özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu olmak üzere Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.

YEDEK ADAY ATAMA

Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar ile ilanda belirtilen her pozisyon sayısı kadar yedek aday belirlenecektir.

OGM 1146 MEMUR ALIMI YERLEŞTİRME SONUÇ TARİHİ

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar aşağıda yer alan internet adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğe başvurması gerekmektedir.

- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır.

KPSS' de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

Sonuç sorgulama için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler