OGM 1150 Personel Alımı Başvuru Son Günü! Orman Mühendisi Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 personel alımı kapsamında başvurular sona eriyor. OGM Orman Mühendisi Alımı başvuruları için son gün. OGM personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

56677
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğüne 2019 yılı memur personel alımları kapsamında başvurular için artık sona gelinci. OGM‘nin ilk personel alımı olan 1146 sözleşmeli memur alımı sonuçları geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanmasının ardından şimdi sıra geriye kalan iki ilana geldi. Orman Genel Müdürlüğünde iki ilan için başvurular 7 Ekim’de sona erecek. 2700 orman muhafaza memuru alımı ile 1150 orman mühendisi alımı için başvurular yarın son. OGM 5000 personel alımı sürecini ve tüm detayları araştıran adaylar için My Memur olarak bu haberimizde 1150 orman mühendisi alımı kadrosuna başvuru detaylarını inceleyeceğiz.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OGM 5000 PERSONEL ALIMI

Orman Genel Müdürlüğü OGM için bin 146 sözleşmeli personel alım, bin 150 sözleşmeli personel (orman mühendisi) alımı ve 2 bin 700 sözleşmeli personel (orman muhafaza memuru) alımı olmak üzere toplanda 2019 yılı için 5000 kadro açıklanmıştı. OGM personel alımları kapsamında çeşitli branşlarda 1146 sözleşmeli memur alımı başvurularının ve hatta KPSS üstünlüğüne göre olduğu için sonuçlarının da açıklanmasının ardından şimdi sıra iki alım sürecinde başvuruların tamamlanmasında.

OGM 1150 ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI ŞARTLARI

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor.

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak gerekiyor. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI YAŞ ŞARTI

Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

OGM ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI MEZUNİYET ŞARTI

Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak gerekiyor.

Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak gerekiyor.

DİKKAT! Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi) Alımına İlişkin Son Dakika Duyurusu

 ​Genel Müdürlüğümüzce 29.08.2019 tarihinde ilan edilen Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi) Alımı İlanının “ADAYLARDA ARANACAK GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR” başlıklı 1 inci bölümünde yer alan (d) ve (e) maddelerindeki şartları sağlayan adayların, aynı ilanda Ek-1 de yer alan  orman fitopatolojisi ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapan adaylar için belirtilen illeri tercih ederek yerleşmeleri halinde, adaylar laboratuvarlarda  istihdam edilecektir. Başvuru esnasında bu dallarda yüksek lisans yaptığını beyan eden adaylar da diğer aday orman mühendisleri ile aynı şekilde “sözlü ve uygulamalı sınava” tabi tutulacaklardır.

Bu dallarda yüksek lisans yaptığını beyan eden adaylardan, yerleştirme aşamasında yüksek lisans diplomalarını belgelemeleri istenecektir.

Bu şartı sağlamayan adayların başka tercihleri olması halinde, o tercihleri doğrultusunda işlem yapılacaktır.

OGM Mühendis Alımı Diğer Şartlar

657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü OGM 1150 Personel Alımı İlan Metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!