1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM 2020 Yılı Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı! 13 Şubat 2020
OGM 2020 Yılı Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı! 13 Şubat 2020

OGM 2020 Yılı Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı! 13 Şubat 2020

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü OGM iki yeni personel alımı için başvuru ilanı yayımlandı. OGM’ye bir pilot ve bir uçak bakım kontrol makinisti alınacak. Detaylar ve personel alımı başvuru ilanı My Memur’da.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü’ne “OGM” alınacak (sözleşmeli) pilot ve makinist ilanı 13 Şubat 2020 tarihli resmi gazetede yayımlandı. OGM personel alımı başvuruları 17-22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. OGM personel alımı başvuru şartlarını ve detaylarını araştıran kamu personeli alımı adayları için gerekli tüm bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık. Diğer başvuru bilgilerine aşağıdaki memur alımı ilan metninden ayrıca ulaşabilirsiniz.

OGM 2020 YILI PERSONEL ALIMI İLANI MEVZUAT

Orman Genel Müdürlüğünce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “1 (Bir) Sözleşmeli Pilot ve 1 (Bir) Uçak Bakım Kontrol Makinisti” alınacaktır.

Başvuru sahiplerince, başvuru işlemlerinin başlamasından Genel Müdürlük tarafından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar herhangi bir hak veya alacak talebinde bulunulamaz.

Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

Başvuruları kabul edilen adaylar mülakat değerlendirmesine tabi tutulacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

(1) Türk vatandaşı olmak,

(2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

(3) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.,

(4) Askerlik hizmetini yapmış olmak

(5) Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,

(6) Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,

(7) Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Sözleşmeli Pilot Alımı Teknik Özellikler:

(a) Minimum 3000 saat helikopter uçuşu ve CPL (H) IR FI lisansına sahip olmak (tercihen S70 tip intibaklı olmak),

(b) Geçerli ICAO CLASS 1 sağlık raporuna sahip olmak,

(c) Minimum ICAO Level 4 yeterlilik belgesine sahip olmak,

(d) Tercihen ATPL (A) IR lisansına sahip olmak,

(e) 60 yaşından gün almamış olmak,

Uçak Bakım Kontrol Makinisti Teknik Özellikler:

(a) İş jeti uçaklarında en az 5 yıllık bakım makinistliği tecrübesine sahip olmak (tercihen Citation serisi uçaklarda çalışmış olmak),

(b) Tercihen Bakım Kalite Güvence pozisyonunda eğitimli ve tecrübeli olmak,

(c) Asgari orta seviyede İngilizce bilmek,

(d) SHGM Uçucu Teknisyen Sağlık Raporuna sahip olmak,

(e) 55 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

OGM personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler