OGM 2700 Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Son Günü

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 personel alımları kapsamında 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı için başvurular sona eriyor. OGM 2 bin 700 orman muhafaza memuru personel alımı başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur'da.

56676
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğüne 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 5 bin kadro için başvurular tamamlanıyor. Geçtiğimiz hafta Orman Genel Müdürlüğünün 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 1146 sözleşmeli personel alımı için sonuçları da açıklanmıştı. 7 Ekim 2019 itibarıyla da 2 bin 700 Orman Muhafaza Memurluğu için başvurular sona eriyor.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI

Orman Genel Müdürlüğü OGM 2019 yılı 5000 personel alımı kapsamında Orman Muhafaza Memuru alımı için başvurular 7 Ekim 2019 Pazartesi günü sona erecek. 2 bin 700 kadro için ön başvuruların tamamlanmasının arından sözlü mülakat ile alımlar gerçekleştirilecek. Bu kapsamda My Memur olarak gerek başvurular öncesinde gerek başvurularda gerekse Orman Muhafaza Memuru alımları başvurular sonrasında sınavlar ve tüm detaylarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

OGM 5000 PERSONEL ALIMI KONTENJANLARI

Orman Genel Müdürlüğü 1146 sözleşmeli personel alım 1150 sözleşmeli personel (orman mühendisi) alımı ile 2 bin 700 sözleşmeli personel (orman muhafaza memuru) alımı kapsamında 2019 yılı için 5000 kadro ayrıldı. OGM 5000 memur alımı için başvurularda artık sona gelinirken, Orman Mühendisi alımı ile Orman Muhafaza Memuru alımı için süreç devam edecek. OGM 5000 personel alımı tüm detaylarını araştıran adaylar için My Memur olarak gerekli bilgileri hazırladık.

OGM 2700 ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

OGM 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımları için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak şartı aranmaktadır.

Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI MEZUNİYET ŞARTLARI

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı önlisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak şartı aranmaktadır. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

OGM 2700 Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru İlan Metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    yas sarti kalkti

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!