1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM 5 Bin Personel Alımı Yaş Sorunu Çözüldü Sıra Mülakatta! Sözlü Sınav Kaldırılsın
OGM 5 Bin Personel Alımı Yaş Sorunu Çözüldü Sıra Mülakatta! Sözlü Sınav Kaldırılsın

OGM 5 Bin Personel Alımı Yaş Sorunu Çözüldü Sıra Mülakatta! Sözlü Sınav Kaldırılsın

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 Personel alımı mülakat sorunu devam ediyor. OGM 5 bin personel alımında gerek biz medyanın gücü, gerek sendikaların çalışmaları ile bu sorun çözüldü. Sosyal medyanın gücüyle KPSS ile alımların yapılması sağlanabilir!

A+A-

Bilindiği üzere kamuya personel alımlarında KPSS çilesi tüm adayları mağdur ediyor. Sağlık Bakanlığı personel alımları için de mülakat düzenlemesi yapıldı ama adayların ve biz medyanın gücüyle yine KPSS ile alımlar devam etti. Aynı şekilde bu yıl 20 bin sözleşmeli öğretmen alımlarında KPSS puanı ile mülakat puanının aynısı verildi ve adaylar bu uygulamadan oldukça memnun.

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5 bin personel alımında ilk kez uygulanan yaş şartına olan tepkinin geri dönütü anında oldu ve resmi gazetede anında bir düzenleme yayımlanarak adayların talepleri görüldü. Adaylar sadece yaş için değil mülakat için de aynı çabayı sarf ediyor ve Sayın Bakan Pakdemirli’nin katıldığı TV programındaki “alımların KPSS ile yapılacağı” söyleminin yerine getirilmesini istiyor.

MÜLALAT İLE KPSS AYNI PUAN OLMALI

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımında üç farklı ilan bulunuyor. Sadece bin 146 sözleşmeli personel alımında KPSS puanına göre alım yapılacak. 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı ile bin 1150 orman mühendisi alımları için sözlü ile mülakat uygulaması ve KPSS puanlarının aritmetik ortalaması alınacak.

KPSS PUANININ ETKİSİ KALMIYOR

Mülakat sınavında 1 puan bile düşük verilmesi adayları etkilemektedir ki 1 puanda da fazla farklar verilebilmektedir. Dolayısıyla KPSS puanının etkisi de yadsınamayacak derecede etkisini yitirmektedir. Bu kapsamda KPSS ile mülakat puanı aynı verilmediği sürece adayların hakkı yenecek ve mülakat=torpil söylemi devam edecektir.

MEB ve SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞARDI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı personel alımlarında yönetmeliklerde mülakat sınavı olmasına rağmen MEB’de aynısı verildi, Sağlık’ta sadece KPSS etkili oldu. Dolayısıyla zaten etkisi olmayan bir mülakatın tamamen kaldırılması en doğrusu olacaktır ve kamu personelleri ve adaylar da boşu boşuna zaman harcamayacaktır.

KESİN ÇÖZÜM MÜLAKAT KELİMESİNİN LÜGATTAN ÇIKARILMASIDIR

Mülakat çilesi kaldırılmadığı sürece KPSS adaylarının da mağduriyeti sona ermeyecektir. Kamuya personel alımlarının mülakatla yapılması büyük sorun teşkil edecek ve adayların önündeki engelin kaldırılması şarttır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler