1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. OGM 5000 Personel Alımı İçin Cumhurbaşkanı Kararı Onaylandı! Gözler OGM'de
OGM 5000 Personel Alımı İçin Cumhurbaşkanı Kararı Onaylandı! Gözler OGM'de

OGM 5000 Personel Alımı İçin Cumhurbaşkanı Kararı Onaylandı! Gözler OGM'de

Orman Genel Müdürlüğü için 5 bin personel alımı kapsamında Cumhurbaşkanı Kararı İmzalanarak müdürlüğe gönderildi. OGM'nin ilanı yayımlaması ve KPSS'ye göre yapması bekleniyor.

A+A-

Toç Bir-Sen  Genel Başkan V. Sabri Kızılkaya tarafından OGM 5000 personel alımı müjdesi geldi. Orman Genel Müdürlüğü’ne OGM İhdas edilen 5000 4B'li personel alımına ilişkin "Cumhurbaşkanı Kararı" Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanarak Orman Genel Müdürlüğü’ne gönderilmiştir

Destek ve katkıları için; Sn. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, Genel Müdürümüze Toç-Bir-Sen ile OMO Birliğe Çağrı Grubu yönetimlerimize teşekkür ederiz açıklamasında bulunuldu.

OGM'DE

İsteğe Bağlı Rotasyon,

İsteğe Bağlı Yer değişikliği,

Yeni 5000 Personel Alımına İlişkin Resmi iş ve işlem hazırlıkları Orman Genel Müdürlüğümüzce başlatılmış olup, ilan ve başvuru süreçlerini Orman Genel Müdürlüğü internet adresinden takip edebilirsiniz denildi. My Memur olarak süreci takip edip alımların KPSS ile olması yönünde gerekliliği vurgulamaya devam edeceğiz.

MERİ MEVZUATA GÖRE (KANUN VE YÖNETMELİK) MÜHENDİS VE OMM KPSS+UYGULAMALI SINAV SONUCUNDA BAŞARILI OLANLAR ALINACAKTIR.

TOÇ-BİR-SEN'den Yapılan Açıklama Tam Metni:

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun Yetkili Sendikası Toç Bir-Sen olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumlarda yeni memur alımı yapılarak hem yoğun iş yükünün azaltılması hem de mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi için verdiğimiz mücadeleler neticesinde ilk olumlu adım Orman Genel Müdürlüğü için atılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 29 Mart’ta katıldığı televizyon programında; Orman Genel Müdürlüğü’nde 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olmak üzere toplamda 5000 yeni memur alımı yapılacağını duyurmuştu.

Orman Genel Müdürlüğü’ne 5000 sözleşmeli personel alımına ilişkin Atama Oluru Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından imzalandı. Bundan sonraki süreçte; Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımlarının yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecek.

Destek ve katkıları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, talebimize hassasiyetle yaklaşarak yeni memur alımı için Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye,  Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e, katkılarından dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve OGM bürokratlarımıza teşekkür ediyor, yapılacak olan alımların hem kurumlarımıza hem de kurum çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Tarım Hizmet Kolumuzda ihtiyaç duyulan branşlarda gerekli alımların da ivedilikle yapılması talebimizi bir kez daha yineliyor, bir müjde de tarım için bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler