1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM 5000 Personel Alımında Yaş Sorununun Çözümü İçin İlk Adım Atıldı
OGM 5000 Personel Alımında Yaş Sorununun Çözümü İçin İlk Adım Atıldı

OGM 5000 Personel Alımında Yaş Sorununun Çözümü İçin İlk Adım Atıldı

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı ilanı yayımlandı. OGM 3 farklı ilanla toplamda 5 bin kadroya personel alımı yapacak. Fakat personel alımındaki yaş şartı KPSS adayları için sorun olmaya başladı. Çözüm için de ilk adım atıldı. İşte detaylar!

A+A-

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz Orman Genel Müdürü ile görüşerek KPSS adaylarının taleplerini iletti. Özellikle OGM personel alımında yaş sınırı getirilmesi sorununun düzeltilmesi adına ilk elden OGM’ye talep iletilerek destek istedi. OGM konuyla ilgili çalışma yapacak!

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz’ın açıklamasının tam metni:

Bugün Resmi Gazetede yayımlanan OGM’nin tarihi personel alım ilanı ile ilgili Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’i Orman Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte makamında ziyaret ederek tüm meslektaşlarımız adına teşekkürlerimizi ilettik.

Sayın Genel Müdürümüzden personel alımlarındaki yaş sınırlaması konusunun çözümü için adım atılmasını talep ettik. Genel Müdürümüz bu durumun düzeltilmesi yönündeki hassasiyetimizi anladığını ve konunun çözümü ile ilgileneceğini ifade ettiler.

Yoğun programları içerisinde bizlere vakit ayırdığı için Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz.

5 BİN PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

1150 (bin yüz elli) adet mühendis (orman mühendisi) alımı, 2700 (iki bin yedi yüz) adet Orman Muhafaza Memuru alımı ve 1146 (Bin yüz kırk altı) adet sözleşmeli personel alımı için de aynı yaş şartı getirildi.

OGM 5000 PERSONEL ALIMI YAŞ ŞARTI

Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak şartı Orman Genel Müdürlüğü OGM 5 bin personel alımı ilanında yer aldı. 3 ilan için de bu yaş şartı getirildi ve adaylar bu şartla ilgili olarak taleplerinin yerine getirilmesini talep etmektedir.

55942.jpg

011.jpgo.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler