OGM 5000 Personel Alımının Mülakatla Yapılmasına Bir Tepki de MHP’den

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 personel alımının mülakatla yapılacak olmasında TBMM’den tepkiler dinmiyor. MHP milletvekili Sayın Prof. Dr. Sefer Aycan da konuyla ilgili tepkisini gösterdi. İşte detaylar.

featured

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2019 yılında Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin personel alımı yapacak. Bakan Pakdemirli’nin ilk açıklamasında KPSS puan sıralamasına göre alınacak denmesine rağmen, Orman Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayımlanan duyuruda KPSS ve ardından MÜLAKTA ile alımların yapılacak denmesine gerek My Memur olarak bizler gerekse adaylar büyük tepki gösterdi.

Sağlık Bakanı Koca Gibi Pakdemirli de Mülakat Uygulamasından Vazgeçildiğini Açıklasın!

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili TÜSAV Eski Başkanı Prof. Dr. Sefer Aycan da tepkisini göstererek mülakatlı personel alımlarının önüne geçilmesi gerekliliğini vurguladı.

Aycan, Orman Genel Müdürlüğünde de memur alımında mülakat uygulaması yapılması yanlıştır. Devlet Memurluğu; Devlet’i temsil eder. Hain, terörist olmayan her Vatandaşın hakkıdır. Memur alımlarında adil ve şeffaf olunmalıdır açıklamasında bulundu.

Öte yandan 100 binlerce KPSS adayı da sosyal medyada My Memur başta olarak bizlerin desteğiyle her zaman gündemde kalmakta ve 2 yılı geçen süredir gerek Tarım Bakanlığına atamaların yapılmasını en güçlü sesle haykırmaktadır. OGM 5000 personel alımında da adayların talepleri görmezden gelinemez.

KPSS adaylarının konuyla ilgili attığı mesajları sizlerin takdirine sunuyoruz:

– Sayın Bakanımız @bekirpakdemirli’nin dediği gibi @OGMgovtr ye alınacak 5000 alımdan 1200  Orman Mühendisi,2700 Orman Muhafaza Memuru da 1100 memur gibi KPSS sıralamasına göre olsun.Müjde bekliyoruz sayın bakanım @bekirpakdemirli bey. Desteğiniz için teşekkürler @seferaycan.

– Mülakat çok hakkaniyetsiz bir sistemdir arkadaşım neye çalışabilirim mülakatta diye şefe gidiyor şef torpilin yoksa zor diyor böyle sistem mi olur arkadaş!

– Sn vekilim @OGMgovtr mülakat kaldırılmalıdır bu konuda sn bakanımız @bekirpakdemirli ile görüşüp bizlere müjde vermenizi bekliyoruz teşekkürler

– Yıllarca KPSS hazırlanıp yüksek puan alıp mülakatta elenen meslektaşlarımız, şimdilerde umudunu kesip başka sektöre geçti, şimdi kalkmış KPSS den 70 üstü alan arkadaşlar atanacağını bildiği için mülakat kalksın diyor, herkes kendi çıkarı peşinde bu aşikar, çok yazık!

– Sayın vekilim sözde kalmasın bu konu, Orman Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile iletişime geçip sağlıkta mülakatı nasıl kaldırttıysanız Ormanda da mülakatın kalkmasına vesile olun gençlerin umudu

– Biz mesleki bilgiden kaçmıyoruz, torpilden kaçıyoruz, yani Ankara’da alan sınavı yapılsa koşarak geliriz(tabi sorular çalınmazsa).

– İstenilirse bir kanun çıkarmak bu kadar zor olmamalı. Biz yüksek KPSS puanlı ama garibanlar olarak şahsınız ve partinizden, orman genel müdürlüğünün bundan sonra mülakatlı değil adaletli alım için gerekiyorsa kanun çıkarması, gerekmiyorsa da sesimizin duyurulması.

– Orman genel müdürlüğünden yetkili kişiler ise mülakatların kalkması için yok yönetmelik değişmesi gerektiği, yok kanun değişmesi gerektiği, bunlarında aylar süreceğine söyleyerek bizi korkutup sindirmeye çalışıyorlar

– Halbuki biz yüksek KPSS puanlı ama garibanlar torpil değil adaletli alım istiyoruz.

Bazı milletvekillerimize mülakatlı değil adaletli alım istiyoruz dediğimizde, önce diğer partileri suçlayıp ardından da bu mülakatların kalkacağı yok sende bir torpil bulmaya çalış cevabını alıyoruz.

Orman muhafaza memuru mülakat sonuçlarında da aynı şekilde torpilliler kendini apaçık belli ediyor. Çok haklar yenildi, en son alımda bile. Yeni alımda 50 puanlılar da girerse hiç şaşmamalıyız bu gidişle.

ogm-(2).jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OGM 5000 Personel Alımının Mülakatla Yapılmasına Bir Tepki de MHP’den

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Mülakat ya herkese gelsin yada kimseye gelmesin. Mülakat yapmayan bakanlıklar neden yapmıyor ? O bakanlıkları chp liler mi yönetiyor ?

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!