OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alımı Hakkında Önemli Duyuru

OGM memur alımı hakkında önemli bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruya göre 95 orman muhafaza memuru alımı, Danıştay’ın kararı nedeniyle ertelendi. OGM memur alımı ertelenme nedeni haberimizde yer alıyor.

featured

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından memur alımı konusunda oldukça önemli bir duyuru yayınlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından internet üzerinden yayınlanan duyuruda, 95 orman muhafaza memuru alımının ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Ertelenme nedeni olarak Danıştay’ın kararı gösterildi.

OGM tarafından yayınlanan duyuruda, 95 orman muhafaza memuru alımı ilanının 20 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda 10 Ağustos 2017 tarihinde başvuruların başlaması öngörülmüştü. Ancak açıktan atama yoluyla orman muhafaza memuru alımı, Danıştay’ın ilgili yönetmeliğin yürütmesini durdurma kararı nedeniyle ertelendi.

Danıştay 12. Dairesinin konuyla ilgili aldığı karar,  Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Alınan karar kapsamında Orman Muhafaza Memurları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 14. Maddesi 1. Fıkrası (a), (b), ve (ç) bentlerinin yürütmesinin durdurulmasına karar verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığın orman muhafaza memuruna ihtiyacı olduğunu açıklamış, orman mühendisi alımı için ise kadro talep ettiklerini ifade etmişti. Bu açıklama doğrultusunda ilanın tekrar yayınlanacağı beklentisi oluşabilir. OGM 95 orman muhafaza memuru alımı başvurularının ne zaman yapılacağı, daha sonra Orman Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alımı Hakkında Önemli Duyuru

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!