1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alımı Hakkında Önemli Duyuru
OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alımı Hakkında Önemli Duyuru

OGM 95 Orman Muhafaza Memuru Alımı Hakkında Önemli Duyuru

OGM memur alımı hakkında önemli bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruya göre 95 orman muhafaza memuru alımı, Danıştay’ın kararı nedeniyle ertelendi. OGM memur alımı ertelenme nedeni haberimizde yer alıyor.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından memur alımı konusunda oldukça önemli bir duyuru yayınlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından internet üzerinden yayınlanan duyuruda, 95 orman muhafaza memuru alımının ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Ertelenme nedeni olarak Danıştay’ın kararı gösterildi.

OGM tarafından yayınlanan duyuruda, 95 orman muhafaza memuru alımı ilanının 20 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda 10 Ağustos 2017 tarihinde başvuruların başlaması öngörülmüştü. Ancak açıktan atama yoluyla orman muhafaza memuru alımı, Danıştay’ın ilgili yönetmeliğin yürütmesini durdurma kararı nedeniyle ertelendi.

Danıştay 12. Dairesinin konuyla ilgili aldığı karar,  Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Alınan karar kapsamında Orman Muhafaza Memurları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 14. Maddesi 1. Fıkrası (a), (b), ve (ç) bentlerinin yürütmesinin durdurulmasına karar verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığın orman muhafaza memuruna ihtiyacı olduğunu açıklamış, orman mühendisi alımı için ise kadro talep ettiklerini ifade etmişti. Bu açıklama doğrultusunda ilanın tekrar yayınlanacağı beklentisi oluşabilir. OGM 95 orman muhafaza memuru alımı başvurularının ne zaman yapılacağı, daha sonra Orman Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler