1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OGM Mülakat Sorunu ve Tarım Bakanlığına 10551 Personel Ataması Meclis Gündeminde
OGM Mülakat Sorunu ve Tarım Bakanlığına 10551 Personel Ataması Meclis Gündeminde

OGM Mülakat Sorunu ve Tarım Bakanlığına 10551 Personel Ataması Meclis Gündeminde

7 Ekim 2019 itibarıyla CHP Milletvekili Ayhan Barut Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda OGM mülakat konusunu ve Tarım Bakanlığına memur atamasını gündeme getirdi. İşte detaylar.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığında 29 aydır atama bekleyen adayların sesi bu kez de Tarım, Orman Ve Köyişleri Komisyonunda gündeme getirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ayhan Barut tarafından komisyonda gündeme gelen iki konunun da çözülmesi adına My Memur olarak adayların beklentilerinin ve taleplerinin duyulmasını bekliyoruz.

OGM PERSONEL ALIMI MÜLAKAT SORUNU

Öncelikle Orman Genel Müdürlüğü personel alımları mülakat sorunu gündeme getirildi. Yapılan açıklamada daha önce sadece KPSS puanı ile olacağı belirtilen OGM 5000 personel alımı için ilanlar yayımlanınca orman muhafaza memuru alımı ile orman mühendisi alımları için mülakatın devam ettiği gerçeği ile karşı karşıya kalındı. Sadece sözleşmeli 1146 personel alımları KPSS üstünlüğüne göre gerçekleştirildi!

2 bin 700 Orman muhafaza memuru alımları ile 1150 Orman Mühendisi alımları için maalesef KPSS’nin yanı sıra sözlü sınav ile uygulamalı sınav da olacak. Uygulama sınavı açısından adayların herhangi bir serzenişi olmazken, mülakatın torpilden öteye geçmeyecek olması sorunu da devam ediyor olacak. Gerek OGM personel alımlarında gerek diğer tüm atamalarda sadece KPSS devam etmeli, mülakat vb. uygulamalar tamamen litaretürümüzden kaldırılmalıdır.

Sayın Vekil Ayhan Barut’un TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu konuşması:

“Orman Genel Müdürlüğüne alımlarda mülakat yok, KPSS puanlarına göre alınacak." denildi, sonradan mülakatla baş başa kalındığını gördük.”

“Kendisinden önce Tarım Bakanı olan Sayın Eşref Fakıbaba'nın 10.551 tane kadro sözü verdiği, biraz önce de söylediğim, ziraat, gıda, veteriner hekimler, su ürünleri, tekniker ve teknisyenlerin kadro sözleri tutulmadı, hâlâ yerinde duruyor ve bütün burada meslektaşlarımıza -sizler de dâhil- hepinizin SMS'lerine, maillerine binlerce mesaj gelmekte, bu meslektaşlarımızın feryatları artık ciğerlerimizi delmekte. Lütfen bu meslektaşlarımızın feryatlarına kulak verelim ve söz verilen kadroları, atamaları yerine getirelim ”açıklamasında bulunuldu.

My Memur olarak Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen adayların 29 aydır süren bu mağduriyetlerinin son bulması adına önceki Bakan döneminde sözü verilen 10 bin 551 atamanın bir an önce gerçekleştirilmesidir. Yeni Bakan Bekir Pakdemirli’nin de norm kadro çalışmalarının hangi aşamada olduğu ve beklenen ilanın gecikmemesi için bir an önce birimlerin çalışmalarını hızlandırmaya davet ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum
İlgili Haberler