1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM Mülakatsız 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! En Az Lise Mezunu
OGM Mülakatsız 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! En Az Lise Mezunu

OGM Mülakatsız 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor! En Az Lise Mezunu

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5000 personel alımları kapsamında ilk ilan için başvurular sona eriyor. OGM sözleşmeli memur alımı başvurularına dair detaylar ve personel alımı kontenjanları My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı memur alımları kapsamında OGM için 3 farklı ilan yayımlamıştı. Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde 2019 yılı 5000 personel alımını içinde bin 146 kadro için KPSS üstünlüğüne göre, mülakatsız olan sözleşmeli personel alımı için başvurular sona eriyor. OGM 1146 memur alımı başvuru şartlarını ve diğer tüm detayları araştıran adaylar için gerekli bilgileri My Memur olarak hazırladık.

OGM 5000 personel alımları kapsamında 1146 sözleşmeli personel pozisyonuna başvurular 23 Eylül 2019 gecesi saat 23:59’da sona eriyor. OGM personel alımı başvuru bağlantısına aşağıdaki haberlerimizden ayrıca ulaşabilirsiniz.

OGM 1146 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINI MÜLAKATSIZ VE KPSS İLE OLACAK

Orman Genel Müdürlüğü OGM tarafından yapılan açıklamada yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle bin 146 sözleşmeli memur alımı yapılacağı belirtilmişti. OGM 5000 personel alımlarının tamamının mülakatsız olması yönünde adayların beklentisi bir nevi daha sonra yapılan açıklamalarla karşılansa da bir adayın dahi mülakatta haksızlığa uğraması kabul edilmemektedir!

OGM tarafından son yapılan açıklamada mülakatlarda 3 farklı önlemin alındığı belirtilmişti. Oysa tek önlem olarak MÜLAKAT kelimesinin lügatımızdan köklü olarak kaldırılması en doğru uygulama olacaktır!

OGM sözleşmeli memur alımlarında başvuru genel ve özel şartları bulunmaktadır. My Memur haber olarak tüm detayları sizler için ilk ilan için başvuru sonuna yaklaşırken hazırladık:

OGM PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

OGM PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, 

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Baro kayıt belgesine sahip olmak gerekiyor.

OGM 1146 memur alımı ilanı ve kontenjan dağılımı için TIKLAYINIZ.

OGM 1146 Personel Alımı Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ.

56274.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler