1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. OGM Personel Alımı Tercih İşlemleri Başladı! Orman Mühendisi - Orman Muhafaza Memuru Alımları
OGM Personel Alımı Tercih İşlemleri Başladı! Orman Mühendisi - Orman Muhafaza Memuru Alımları

OGM Personel Alımı Tercih İşlemleri Başladı! Orman Mühendisi - Orman Muhafaza Memuru Alımları

Orman Genel Müdürlüğü OGM 2019 yılı 5000 personel alımı kapsamında orman muhafaza memuru alımı ile orman mühendisi alımları kapsamında tercih işlemlerini başlattı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü “OGM” tarafından 2019 yılı sözleşmeli 1150 orman mühendisi) alımı tercih işlemler ile 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı tercih işlemleri başladı. OGM personel alımı sonucu tercih işlemlerine dair detayları araştıran adaylar için gerekli bilgileri My Memur olarak bu haberimizde hazırladık.

OGM PERSONEL ALIMI SÜRECİ NİHAİ LİSTELER

​Orman Genel Müdürlüğü OGM taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2 nci maddesinde yer alan hüküm çerçevesinde sözleşmeli personel pozisyonunda 1150 adet Orman Mühendisi alımı ile 2700 Orman Muhafaza Memuru alımına ilişkin Sözlü ve Uygulamalı Sınav nihai sonuçları 21 Şubat 2020 tarihinde Genel Müdürlük internet sitesinde ilan edilmiştir.

OGM TERCİHLERİ

- Tercih yapmaya hak kazanan asil adaylar, tercihlerini 28 Şubat 2020 tarihi Saat:23:59’a kadar https://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile yapabileceklerdir.

- Tercih yapmaya hak kazanan asil adayların tercih edebileceği münhal birimler ekte yer almakta olup her adayın en fazla 10 İl tercih etme hakkı bulunmaktadır.

Adaylar tercih edilecek İl içinde ilana çıkılmış olan Orman İşletme Müdürlüklerinden uygun bulduklarını tercih edecek olup, İşletme Müdürlüğü bazında tercih sınırı olmayıp toplam on ili aşmamak kaydıyla tercih yapabileceklerdir. Örneğin bir aday 10 İl, her İlden 3’er Orman İşletme Müdürlüğü tercih etmesi halinde 30 Orman İşletme Müdürlüğü tercih etmiş olacaktır. İlk ilanda ilan edilen 10 İl sayısını aşmamış olacaktır.

OGM TERCİH DIŞI ATANMA

Tercihlerinden birine yerleşemeyen adayın Genel Müdürlükçe ilan edilen birimlerden birine yerleştirmeyi kabul ettiğini beyan etmesi halinde boş kalan birimlerden birine puanına göre sistem tarafından yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü asil adayların tamamının yerleşmesinin uygun olacağını mütalaa etmektedir. Bu sebeple tercih ilan formunda 11’inci tercih olarak “Yukarıdaki tercihlerimden birine yerleşemediğim takdirde kurumca ilan edilen birimlerden herhangi birine yerleştirilmeyi kabul ediyorum.” butonu açılmıştır. Zorunlu olmamakla beraber puan veya sıralaması nedeniyle herhangi bir tercihine yerleşmeme riski olan adaylarımızın bu butonu işaretlemeleri açıkta kalmamaları için çok önemlidir.

OGM ORMAN MÜHENDİSLİĞİ İÇİN EK BİLGİLENDİRME

Orman Zararlılarıyla Mücadele laboratuvarlarını tercih eden adayların mutlaka Orman Fitopatolojisi veya Orman Entomolojisi yüksek lisans mezunu olmaları (bitirme belgelerinin ibrazı) kesinlikle zorunludur. Bu birimleri tercih eden adaylardan yerleşmiş olsalar bile bitirme belgelerini ibraz etmeyenler yerleştirilmeyecek ve bu adaylara ikinci bir tercih hakkı da verilmeyecektir.

Gerek Orman İşletme Müdürlüklerine gerekse laboratuvarlara yapılan tercihler 28 Şubat 2020 tarihine kadar bir kez yapılacağından adayların sınav sonuç puanları, lisans/yüksek lisans bitirme durumlarını gözden geçirerek tercihte bulunmalarının, bütün bu geniş imkânlara rağmen yerleşememeleri halinde bir sonraki aşamada yedek adayların çağrılacağının bilinmesi önem arz etmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler