OGM Personeli 2019/2 Yer Değiştirme Tercih Başvuruları Başladı

Orman Genel Müdürlüğü OGM tarafından 2019 yılı 2. Dönem yer değiştirme duyurusu yayımlandı. OGM personeli yer değiştirme başvuru detayları My Memur haberde.

56582
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından “2019 yılı 2.dönem yer değiştirme tercih ilanı” yayımlandı. ​Orman Genel Müdürlüğü OGM merkez ve taşra teşkilatında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin hizmet gerekleri esas alınarak hazırlanan Yönetmelik Hükümleri çerçevesinde yapılacak. Tercihler 04 Ekim 2019 tarihi saat:23.59’da sona erecektir.

09 Ağustos 2019 tarihinde OGM internet sitesinden yayımlanan ilan çerçevesinde 2018 yılından kalan ve 2019 yılında rotasyona tabi olan personellerin atama işlemleri OGM tarafından gönüllülük esasına göre yapılmıştır.

Yine aynı ilan içerisinde belirtildiği üzere OGM tarafından 2. aşama personel tercihleri alınacağından bu husus çerçevesinde yer değiştirme suretiyle atamaya tabi görevlerde olup 13 Ekim 2013 tarihli ve 28794 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmeliği ilgili maddesinde belirtilen unvanlarda çalışan personel ile 20 Eylül 2014 tarih ve 29125 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak atama işlemlerinde;

Son görev yerine başladıkları tarih itibariyle (İlk defa açıktan atamalar dahil) halen çalıştıkları birimlerde 31 Aralık 2016 tarih ve öncesinde göreve başlayanlar ilan edilen birimlere tercihlerde bulunabileceklerdir.

Yukarıda belirtilen tarih sonrasında bulundukları yerde göreve başlayan personel kesinlikte tercihte bulunmayacak, tercihte bulunan personelin tercihi dikkate alınmayacaktır. Olası bir sistem arızasında tercihte bulunsalar dahi Birim Amirlerince talepleri onaylanmayacaktır. Sehven onaylanan tercih formu Genel Müdürlüğümüzce dikkate alınmayacaktır.

2019/1 atama döneminde rotasyona tabi olup birinci aşamada tercihine yerleştiği ilan edilen personelin ikinci aşamada her ne sebeple olursa olsun kesinlikle tercihleri kabul edilmeyecektir. Ancak birinci aşamada tercih yapıp tercihine yerleşemeyen personel tercihte bulunabilecektir.

Yönetmelik hükümleri çerçevesinde en fazla çalışabilecekleri süreyi tamamlayıp daha öncesinde farklı birimlere ataması yapılan personel tekraren rotasyona tabi olduğu görev ve pozisyonlara, soruşturma neticesinde başka birimlere ataması yapılan personelin tekraren eski birimlerine tercih yapamayacaklardır.

TERCİHTE BULUNABİLECEK KADROLAR

– Şeflik görevinde çalışan personel ilan edilen Şefliklere,

– Yönetici kadrosunda çalışan personel eş değer kadro ve görevlere,

– Mühendisler, mühendisliklere ve/veya Şeflik görevlerine, daha önce kazanılmış hakkı varsa kazanılmış hakkı olduğu görevlere,

– Diğer mühendisler (Orman Mühendisleri haricindeki mühendisler ) durumlarına uygun Şefliklere veya mühendisliklere,

– Sayman görevinde çalışan personel ise sayman görevlerine,

– Orman Muhafaza Memurları da kendileri için ilan edilecek birimlere yönetmelik hükümlerinde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde Tercihte bulunabileceklerdir.

Tercihlere dair tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!