Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları

Maliye Bakanlığı Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları Yayınladı

12226
Daha Fazla Göster

Maliye Bakanlığı öğrenci katkı paylarının devletçe karşılanmasına ilişkin uygulama usul ve esasları yayınladı. Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasların amacı Bakanlar Kurulunun 19 Ağustos 2015 tarihli ve 2015/8040 sayılı Kararı Eki “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” gereğince Devletçe karşılanacak öğrenci katkı paylarına ilişkin uygulama usul ve esaslarını belirlemek olduğu açıklanmıştı. 

Öğrenci katkı paylarının devletçe karşılanmasına ilişkin uygulama usul ve esasları Devletçe karşılanacak öğrenci katkı paylarının hesaplanması, ödenmesi ve kullanımına ilişkin olduğu belirtildi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karara istinaden hazırlandığı belirtildi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin olarak Devletçe karşılanacak öğrenci katkı payı tutarının hesaplanmasında YÖKSİS kayıtları esas alınacak.

YÖKSİS kayıtları ile yükseköğretim kurumlan kayıtları arasındaki uyumun sağlanmasına ilişkin işlemler ve eksiklikler en geç 31 Ocak 2016 tarihine kadar tamamlanır. Bahar Dönemi öğrenci sayılarının oluşturulmasına ilişkin işlemler ise aynı usulle 15 Mart 2016 tarihi itibarıyla tamamlanacak.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının Güz Döneminde bu amaçla yapılan ödemeler esas alınır ve bu tutar Aralık ayı içerisinde yükseköğretim kurumlarına ödenir. Yapılacak bu ödeme tutarı ile Güz Dönemi öğrenci sayılarının tespit edilmesini müteakiben hesaplanan tutar arasındaki fark, Bahar Dönemine ilişkin yapılacak ödemelerde mahsup veya telafi edileceği belirtilmekte.

Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esaslarının Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!