1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları
Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları

Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasları

Bakanlar Kurulunun 22 Eylül 2017 tarihli kararı gereği 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere öğrenci katkı paylarının devletçe karşılanmasına ilişkin usul ve esaslar yayımlandı.

A+A-

Öğrenci Katkı Paylarının Devletçe Karşılanmasına İlişkin Uygulama Usul ve Esasların amacı, Bakanlar Kurulunun 22 Eylül 2017 tarihli Kararı eki “2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” gereğince Devletçe karşılanacak öğrenci katkı paylarına ilişkin uygulama usul ve esaslarını belirlemektir.

Bu Usul ve Esaslar, Devletçe karşılanacak öğrenci katkı paylarının hesaplanması, ödenmesi ve kullanımına ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.

Bu Usul ve Esaslar, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Kararın 1 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Devletçe karşılanacak öğrenci katkı payı tutarının hesaplanması ve öğrenci sayısının tespiti

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin olarak Güz Dönemi ve Bahar Dönemi için Devletçe karşılanacak öğrenci katkı payı tutarının hesaplanmasında YÖKSİS kayıtları esas alınır.

Katkı payı Devletçe karşılanacak öğrenci sayılarına ilişkin YÖKSİS verileri, yükseköğretim kurumları tarafından söz konusu Sistem üzerinden kontrol edilir, verilerin yükseköğretim kurumu kayıtlarına uygunluğu, doğruluğu ve tutarlılığı sağlanır.

Bakanlık, ihtiyaç duyulması halinde öğrenci sayılarını doğrudan yükseköğretim kurumlarından temin etmeye yetkilidir. Usul ve esasların tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.