Öğrenci Kredileri Ödemeleri Bugün Başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı duyuru ile üniversite öğrencilerinin Ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin 28 Temmuz tarihi itibariyle başladığını açıkladı.

65666

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği kredi ve burs müjdesi, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasındaki konuşmasında da belirtilmişti.

Erdoğan, yaptığı açıklamada Ağustos ayındaki burs ve kredi ödemelerinde 28 Temmuz’un başlangıç tarihi olduğunu duyurmuş, ilk müjdeyi vermişti.

Kasapoğlu da Açıkladı

Konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da açıklama yaparak Cumhurbaşkanı’nın müjde verdiği kredi konusunda netlik kazandırdı. Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin her ay aldıkları kredi ve burs ödemelerinin Ağustos ayını kapsayan miktarlarının 28 Temmuz tarihinde yatırılacağını açıkladı. Kurban Bayramı nedeniyle erken yatırılan ücretler, bugün itibariyle öğrencilerin hesaplarına geçmeye başlayacak.

30 Temmuz’a Kadar Ödemeler Tamamlanacak

Bugün başlayan kredi ve burs ödemeleri, 30 Temmuz tarihine kadar tamamlanacak. Cumhurbaşkanı ve Gençlik ve Spor Bakanı’nın verdiği müjde ile öğrenciler burs ve kredilerine erken kavuşmuş olacak.

Ödemeler, TC Kimlik Numarasına göre yapılıyor. Öğrencilerin kimlik numaralarının 0 ve 2 ile bitmesi durumunda ödemeler 28 Temmuz’da yani bugün alınacak. Rakamı 4 ve 6 olanlar ödemelerini 29 Temmuz’da alırken, kimlik numaraları 8 ile bitenler 30 Temmuz’da ödemelerini alma şansı elde edecek

Exit mobile version