Öğrenciler Karnelerini Nasıl Alacaklar? Mili Eğitim Bakanı Cevapladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilerin ve velilerin merak ettiği soruları cevapladı.

63063
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karneler Nasıl Alınacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı’na konuk olarak gündemle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk açıklamasında ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin nasıl karne alacakları ile ilgili soruyu da cevapladı. Selçuk, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerin karnelerini de bir süredir uzaktan eğitim aldıkları E – Okul sistemi üzerinden alacaklarını söyledi. Ortaöğretim düzeyinde olan öğrencilerin ise karnelerini kendi okullarından alacaklarını, ancak bu öğrenciler için randevu sisteminin geçerli olacağını söyledi.

EBA TV 28 Ağustos’a Kadar Açık Olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA TV’nin eğitim ve öğretime 28 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edeceğini söyledi. Bu eğitim öğretim yılında uzaktan verilen eğitimde, yüz yüze eğitimin tamamını yaptıklarını söyleyemeyeceğini, ancak yapmak istediklerinin çok üzerinde işleri hayata geçirdiklerini de belirtti. Çok merak edilen karnelerin nasıl alınacağı konusuna da açıklık getirdi. Bakan Ziya Selçuk’un açıklamalarından ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin karnelerinin E – Okul sistemi üzerinden online olarak alacakları öğrenildi. Lise düzeyindeki öğrencilerin karneleri ise kendi okulları tarafından randevu sistemi dahilinde verilecek.

Kitaplar Ne Zaman Alınabilecek?

Yaz sezonunda öğrencilerin kullanacakları kitapların önümüzdeki pazartesi veya Salı günüü tanıtımının yapılacağını, hemen sonrasında da tüm şehirlerde ve ilçelerde okullar aracılığıyla öğrencilere ulaştırılacağını da söyledi. Kitapların temmuz ayı girdiğinde herkese ulaşmış olacağını ifade etti.

Telafi Eğitimleri Zorunlu mu?

31 Ağustos 2020 tarihinde okullarda telafi eğitimlerinin başlayacağını ve zorunlu olmadığını, kendileri için sağlığın öncelikli olduğunu söyledi. Bakan Selçuk ayrıca koronavirüs salgını ile ilgili gelecekte yaşanabilecek her türlü senaryoya da hazırlıklı olduklarını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!