1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı Resmi Gazete
Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı Resmi Gazete

Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı Resmi Gazete

Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Öğrencilere Özel Eğitim Yardımı

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 18 Kasım 2014 Tarihli Resmi gazetede Yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğin 11. Maddesinden sonra 11/A maddesi eklendi. Eklenen madde ile birlikte muhtaç olan öğrencilere  yıllık burs miktarının 5 katını geçmemek şartıyla 1 kere özel eğitim yardımı yapılabilecek.

YÖNETMELİK

Vakıflar Genel Müdürlüğünden:

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÜKSEKÖĞRENİM BURS

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 20/8/2013 tarihli ve 28741 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğine 10 uncu maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki 11/A maddesi eklenmiştir.

Özel eğitim yardımı

MADDE 11/A – (1) Bu Yönetmelik uyarınca verilen yıllık burs miktarının beş katını geçmemek kaydıyla muhtaç öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere özel eğitim yardımı yapılabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Vakıflar Genel Müdürü yürütür.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.