1. HABERLER

 2. BİLGİ DEPOSU

 3. SORU VE CEVAP

 4. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrencilerin okul hayatlarına devam edebilmesi için her zaman finansal bir desteğe ihtiyacı vardır.

A+A-

Özellikle zor durumda olan öğrenciler bir şekilde burs, kredi vb. gibi finansal desteklere ihtiyaç duyarlar. Özellikle hayatın giderek pahalılaştığı ve yaşam standartlarının yükseldiği bu zamanda öğrenciler nakit ihtiyaçlarını bir şekilde karşılamak zorundadırlar. Bunun için birçok devlet ve özel bankalar, öğrenciler için geçerli olan kredi sistemleri çıkartmışlardır.

Öğrenciler Kredi Çekebilir Mi?

 • Bankalar, genel de gelir sahibi olmayan kişilere kredi verme taraftarı değildir. Bu sebepten ötürü öğrenciler de bu konumda olduğu için kredi alabilme ihtimalleri oldukça düşüktür.
 • Banka kredi çekme işlemleri için SGK kaydınızı ister ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşından büyükseniz ve üstünüze ait bir mal varlığınız varsa, bu malları kullanarak ipotek seçeneği ile kredi çekebilmeniz mümkündür. Ek olarak ailenizden herhangi birisinin size kefil olması ile kredi çekebilirsiniz.
 • Bir diğer husus ise, eğer çalışan bir öğrenci iseniz ve gelir beyanınız var ise öğrenci kredisi çekebilirsiniz. Part time ve full time çalışan öğrenciler kredi çekebilir. Burada önemli olan tek şey kredi notunuzun düşük olmamasıdır.

Öğrenci Kredi Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat!

Birçok özel ve devlet bankası öğrencilere belli durumlar dâhilinde kredi vermektedir. Öğrenciler kredi alırken nelere dikkat etmelidir.

 • Kredi başvurusu yaparken en düşük faiz oranlı bankaları seçmeye çalışmalısınız.
 • Başvuru yaparken öğrenim gördüğünüze dair bir belge göstermelisiniz.
 • Sizlere ekstrem krediler satmaya çalışan banka çalışanları asla dikkate almayın.
 • Kredi başvurusu yaparken gelir beyanı yapmayı unutmayın.
 • İpotek vererek kredi almak istiyorsanız, size imzalatılan belgeleri dikkat ile okuyun ve öyle karar verin.
 • Ve en önemlisi sizin için en uygun ve tutarlı bankayı seçmeye gayret gösterin.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Veriyor?

 • Ziraat Bankası: Öğrencilere tam destek vermek amacı ile ziraat bankası, 60 ay vadeli ve düşük faizli eğitim kredileri vermektedir. Bu krediden yararlanabilmek için bir kefilinizin yâda maddi teminatınızın olması gerekmektedir.
 • İş Bankası: Hayatın pahalılaşmasından ötürü, eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrenciler için İş Bankası da bir eğitim kredisi vermektedir. Bu kredi için başvururken öğrenci belgenizi beyan etmelisiniz. İş Bankası’nın öğrencilere verdiği eğitim kredi için faiz oranı %2,20’dir.
 • Deniz Bank: Diğer bankalardan ayrı olarak Deniz Bank, öğrenim kredisini kefilsiz, evraksız ve herhangi bir duruma bağlı kalmadan 60 ay vadeli olarak vermektedir. Deniz Bank’ın öğrenim kredileri için faiz oranı ise %1,49’dur.
 • Vakıf Bank: İlköğretim öğrencilerinden doktora öğrencilerine kadar bütün okuyan gençlerimize 40 bin TL’ye varan 60 ay vadeli öğrenim kredisi sunmaktadır. Banka mevzuatlarına uygun olan ve herhangi bir gelire sahip olan öğrencilere öğrenim kredisi verilebilmektedir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.