Öğretici: 3600 Ek Gösterge Sözü Unutulmasın! Ek Gösterge Sözde mi Kalacak

3600 ek gösterge için takvimin daha önce belirlenmesine rağmen MEB tarafından halen somut adım atılamadı. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

featured

Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Hukuk ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Muhammet Ali GEZİCİ, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mustafa YAMAN ve Eğitim-Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Nihat ÖRS ile birlikte Çorum’da yönetici ve üyeler ile bir araya geldiler. Programda AES il yönetimi, üyeleri ile birlikte BASK il temsilcisi de hazır bulundu.

Çorum il başkanlığınca düzenlenen kahvaltı programına katılan Genel Başkan ÖĞRETİCİ gündeme dair açıklamalarda bulundu. 3600 Ek gösterge sözü unutulmasın, sözde kalmasın açıklaması yapan Öğretici gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

3600 EK GÖSTERGE SÖZDE KALMASIN

Genel Başkan ÖĞRETİCİ katıldığı kahvaltı programında yaptığı konuşmada 3600 ek gösterge sözünün 24 Haziran seçimlerinden önce 4 meslek grubunu kapsayacak şekilde sözünün verildiğini; ikinci 100 günlük eylem planında öğretmenlere verilmesi için takvime alındığını fakat takvim dolmasına rağmen hala verilmediğini ifade etti.

Önümüzdeki günlerde TBMM’nin açılmasıyla birlikte yapılması gereken ilk işlerden birinin 3600 ek gösterge çalışmasını olduğunu ifade eden ÖĞRETİCİ 3600 ek gösterge sözünün takipçisi olacaklarını, ek gösterge ve katsayı adaletsizliğinin tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde detaylı olarak yeniden ele alınması gerektiğini ifade etti.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU PAYDAŞLARIN GÖRÜŞLERİNE AÇILMALIDIR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından taslağı hazırlanarak Maliye ve Hazine Bakanlığı’na gönderilen Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağı ile ilgili konuşan Genel Başkan ÖĞRETİCİ MEB tarafından hazırlanan ve yıllardır öğretmenlik mesleğinin saygınlığının artırılması ve statüsünün sağlam bir zemine kavuşturacak olan Öğretmenlik Meslek Kanununu yıllardır talep ediyor. Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ortaya koyduğu ve hazırlıklarına başladığı taslağın Maliye ve Hazine Bakanlığında olduğunun bilindiği ifade edildi.

Bakanlık yetkilileri ile yapılan görüşmelerde öğretmenlere verilmesi düşünülen maddi teşvikler için Maliye Bakanlığından görüş beklenmektedir. Anadolu Eğitim Sendikası meslek kanunu ile ilgili detaylı çalışmalar yapmış ve öneri ile taleplerini içeren meslek kanunu teklifini bakanlığın ilgili her birimi ile paylaşılmıştı.

657 DMK’DAN GELEN HAKLAR KORUNMALIDIR

Milli Eğitim bakanlığından talep meslek kanunu ile ilgili taslağı paydaşların görüşlerine açması ve öğretmenler için çok önemli olan bu kanunda sendikaların, öğretmenlerin görüşlerine yer vermesidir. Öğretmenlik meslek kanununda en önemli talep ve istek 657 Devlet Memurları Kanununda var olan hakların aynen korunması ve geliştirilmesidir açıklamasına yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretici: 3600 Ek Gösterge Sözü Unutulmasın! Ek Gösterge Sözde mi Kalacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!