1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Öğretici: 3600 Ek Gösterge Unutuldu
Öğretici: 3600 Ek Gösterge Unutuldu

Öğretici: 3600 Ek Gösterge Unutuldu

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Mehmet Alper Öğretici kamu çalışanlarının tamamı için 3600 ek gösterge verilmesini talep ederken özellikle 3600 sözünün de unutulduğunu dile getirdi.

A+A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğretici açıklamasında 3600 ek gösterge ile ilgili verilen sözlerin tutulması gerektiğini ve ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini ifade etti.

BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici’nin açıklamalarına dair detaylar şu şekildedir:

Bilindiği gibi 24 Haziran seçimleri öncesinde 4 meslek grubu için 3600 ek gösterge sözü verilirken 13 Aralık 2018 tarihinde açıklanan II. 100 günlük yol haritasında da öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesine yer verilmişti. İkinci 100 günlük eylem planının süresi dolmasına rağmen öğretmenlerin ek göstergeleri ile ilgili herhangi bir gelişme olmamıştır.

Kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarının belirlendiği 5. Dönem toplu sözleşmelerde bu sorunun çözülmesi gerekirken 3600 ek gösterge masaya gelememiş, bu konu ile ilgili bir adım atılmamıştır.

3600 ek gösterge unutulmamalı, verilmiş olan sözler en kısa sürede yerine getirilmelidir. Ek gösterge ve katsayı adaletsizliği tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden ele alınmalıdır açıklamasında bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler