1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: 3600 Ek Göstergede Verilen Sözler Tutulmalıdır
Öğretici: 3600 Ek Göstergede Verilen Sözler Tutulmalıdır

Öğretici: 3600 Ek Göstergede Verilen Sözler Tutulmalıdır

Gerek memurlar için verilen 3600 ek gösterge sözü gerekse öğretmenler için 2. 100 günlük eylem planındaki 3600 ek gösterge sözünün tutulması için sendika temsilcilerinin yoğun baskısı devam ediyor.

A+A-

Bilindiği üzere 3600 ek göstergede henüz tarih netleşemedi. Gerek sivil toplum kuruluşları gerekse sendikaların yoğun baskısı devam ediyor. Gerekse tüm memurlar öğrenim düzeylerine göre 3600 ek göstergede makul çalışma beklerken gerekse öğretmenler için net verilen tarihin de gerekliliğinin yerine getirilmesi isteniyor. Bu kapsamda AES Genel Başkanı Öğretici önemli açıklamalarda bulunarak 3600 ek göstergede verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı ve BASK Genel Sekreteri Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ açıklamasında 3600 ek gösterge ile ilgili verilen sözlerin tutulması gerektiğini ve ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Aralık 2018 tarihinde açıklanan II. 100 günlük yol haritasında öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesine yer verilmişti. Ancak 23 Mart’ta bu süre dolmasına rağmen ek gösterge düzenlemesi hayata geçirilmemiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının II. 100 günlük eylem planında öğretmenlerimize sözü verilen 3600 ek gösterge hayata geçirilmeli, ek gösterge ve katsayı adaletsizliği tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde TBMM tatile girmeden detaylı olarak ele alınmalı ve bu yasa çıkarılmalıdır açıklamasında bulunuldu.

Bu kapsamda gerek öğretmenler için verilen 2. 100 günlük eylem planındaki 3600 ek gösterge çalışmasının gerekse diğer branşlar için verilen sözlerin yerine ivedilikle getirilmesi beklenmektedir. TBMM'nin yaz tatiline girmeden de gerekli çalışmanın yapılması elzem olmuştur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler