Öğretici: Alan Değişikliği Yönetmeliğe Uygun Olarak Her Yıl Düzenli Yapılmalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Öğretici 5 yıllık aranın ardından en son 2018’de tekrar yapılan öğretmenlerin alan değişikliği uygulamasının bu yıl da düzenli olarak devam etmesi gerekliliğini vurguladı. İşte detaylar.

56730
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici alan değişikliği ile ilgili açıklama yaptı ve uygulamanın devam etmesinin gerekliliğini vurguladı. Yapılan açıklamada 5 yıllık aranın ardından son olarak 2018 Aralık ayında yapılmış olan alan değişikliğinin yönetmeliğe uygun ve her yıl düzenli olması gerektiği vurgulandı.

MEB ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞE UYGUN YAPILMALIDIR

5 yıllık aranın ardından son olarak 2018 Aralık ayında alan değişikliği yapılmıştı. Yönetmelikte var olan alan değişikliği yıllardır yapılmamış ve bu nedenle birçok öğretmenimiz mutsuz şekilde derslere girmeye devam etmiştir.

Alan değişikliği bir ihtiyaç olup sertifika veya yan alan nedeniyle geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalı; yapılacak alan değişikliği yönetmeliğe uygun ve her sene düzenli şekilde devam etmelidir.

EN SON ÖĞRETMENLERİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ 5 YIL ARADAN SONRA 2018’DE YAPILMIŞTI

Millî Eğitim Bakanlığına MEB bağlı resmî eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliğine ilişkin takvimi geçtiğimiz yıl 5 yıl aradan sonra yayımlanmıştı. Yayımlanan alan değişikliği takviminde başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 12-18 Aralık 2018 tarihleri arasında olarak belirtilmişti.

MEB alan değişikliği sonrası başvurular sonrası atamalar ise 21 Aralık 2018 tarihinde, görevden ayrılma ve yeni görev yerine başlama işlemleri ise 18 Ocak- 4 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti.

5 yıllık bir aradan sonra 2018’de gerçekleştirilen MEB öğretmenlerin alan değişikliğinin ilgili yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2019 yılı için tekrarlanması ve bu sürenin geciktiği de ifade edildi. Bu kapsamda hali hazırda MEB’de öğretmenlerin alan değişikliğine dair uygulamanın düzenli olarak gerçekleştirilmesi bir kez daha Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından ele alındı ve talep edildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 2 sene önce

  Yeterli notma açılarak her yıl yapılaması gerekir. Aksi halde Meb birçok öğretmenin mağduriyetine sebep oluyor.

 2. 2 sene önce

  Tebrik ederim.ayni zamanda yeterli norm acilmali

2 Yorum

 1. 2 sene önce

  Tebrik ederim.ayni zamanda yeterli norm acilmali

 2. 2 sene önce

  Yeterli notma açılarak her yıl yapılaması gerekir. Aksi halde Meb birçok öğretmenin mağduriyetine sebep oluyor.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!