Öğretici: MEB Sözünün Gereğini Yerine Getirmelidir! Sözleşmeli Öğretmenlere Aile Birliği

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Öğretici Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerin aile birliğini sağlaması için gerekli adımları atması gerekliliğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7. Aile Şurasındaki ifadeleri Aile Birliği yönünde.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Anayasa’nın 41. Maddesine aykırı olarak sözleşmeli öğretmenlerde eş durumu tayini uygulamasını bir türlü yapmıyor ve yapmak istemiyor. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, aile birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. MEB’ in öğretmenlerin aile birliğinin sağlaması gerektiğini ifade etti. AES Genel Başkanı Öğretici’nin konuyla ilgili açıklamaları şu şekildedir:

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 7. Aile Şurası’nda yaptığı açıklamalarda ailenin önemine vurgu yaptı ve “Devlet ailenin huzuru için gerekli tedbirleri almak zorundadır. Güçlü bir ülke olabilmenin öncelikli şartı güçlü bir aile yapısına sahip olmaktır.” “Aile bağları çözülmüş, aile mefhumu ortadan kalkmış bir toplum, ne kadar zengin, ne kadar müreffeh olursa olsun ayakta kalamaz.” ifadelerini kullandı.

ANAYASA MADDE 41: AİLENİN KORUNMASI VE ÇOCUK HAKLARI!

Anayasamızın 41. Maddesi de Türk toplumunun temelinin aile olduğunu ifade etmektedir. Ama Milli eğitim camiamıza baktığımızda yıllardır eşlerinden ve çocuklarından ayrı olan sözleşmeli öğretmenler ile yine yıllardır aynı il sınırları içinde olsa da aralarında yüzlerce km uzaklık bulanan öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi devlet ailenin huzuru için gerekli tedbirleri almak zorundadır. Bu nedenle ailesinden ayrı olan öğretmenlerimizin en kısa sürede buluşturulması isteniyor ve talep ediliyor açıklamasında bulunan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Milli Eğitim Bakanlığının gerekli adımı atarak bir an önce sözleşmeli öğretmenleri eş ve çocukları ile buluşturması gerekmekte olduğunu açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretici: MEB Sözünün Gereğini Yerine Getirmelidir! Sözleşmeli Öğretmenlere Aile Birliği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!