Öğretici: MEB Yönetici Görevlendirmede Kuşkuları Üzerine Çekiyor

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı yönetici atama takvimi kapsamında sürecin şeffaf yürütülmesi adına sendikalardan talepler ve görüşler ardı ardına geliyor. AES Genel Başkanı Öğretici’den önemli açıklamalar yer alıyor.

featured

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 yılı yönetici görevlendirme takvimi kapsamında son anda tercih süresini uzatmıştı. Bunun üzerine takvimin gerek şeffaf gerekse adil ve kuşkudan uzak olmasını isteyen sendikalardan açıklamalar ardı ardına geliyor. Son olarak Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, tercih süresi uzatılan yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sürecin şeffaf yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ tarafından yapılan açıklamalar şu şekildedir:

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği çerçevesinde yayımlanan takvim gereği 3 Mayıs 2019 tarihinde yönetici tercihlerinin son bulacaktı. Ancak MEB’in 3 Mayıs Cuma günü tercihlerin bittiği sırada, tercihlerin 7 Mayıs Salı gününe kadar uzatıldığı haberi geldi.

Tabii ki haberi içeriden erkenden alan bazı sendika yöneticileri kendi üyelerine mesaj çekerek tercih yapmayın, diğerlerinin yapılmış tercihlerini görelim mesajları dolaşmaya başladı. Bununla birlikte bazı ilçelerin tercihleri basında dolaşmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” bu olaylar sonrasında ne kadar yeni bir yazı göndererek bu durumun tercihlerini yetiştiremeyenler için yapıldığını, diğer adaylar için mağduriyete sebebiyet vereceği için tercih değişiminin yapılmaması gerektiğini ifade etse de kuşkuları tekrar üzerine çekmiştir.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ açıklamasında “Şimdi sormak gerekmez mi?” sorularını MEB’e yöneltti:

Sistemsel bir sıkıntı olmadığı takdirde 5 günlük sürede bu başvurular neden yetişmez?

Madem sürenin az olduğu düşünülüyordu, neden başvuruların bittiği son gün ve son saat beklendi? Kimlerin tercihlerini yetiştiremediğini de ayrıca merak etmekteyiz açıklamasında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretici: MEB Yönetici Görevlendirmede Kuşkuları Üzerine Çekiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!