1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır
Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır

Öğretici: MEB Yönetici Mülakatlarında Tüm İllerin Sonuçlarını Liste Olarak Yayımlamalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı yönetici atamaları ile ilgili olarak AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici önemli açıklamalarda bulundu ve Bakan Selçuk’a teşekkür etti. Öte yandan tüm illerin listesinin de yayımlanması gerekliliğini vurguladı.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası “AES” Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ sendika olarak yönetici atamalarında her zaman ehliyet ve liyakat vurgusu yaptıklarını dile getirdi. Son yapılan yönetmelik değişikliği ile müdür ve müdür yardımcılığı için Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ÖSYM tarafından yapılmış ve sınav puanına göre adaylar mülakatlara çağrılmıştı.

GENEL OLARAK SINAV VE MÜLAKAT PUANLARI AYNI

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK yönetici mülakatları için ‘sınav puanın aynısı verilecek’ demişti. Mülakat sonuçlarını açıklanan illere baktığımızda torpil bekleyenlerin hüsrana uğradığını, genellikle mülakat puanlarının yazılı sınav puanları ile aynı olduğunu görmekteyiz.

TÜM İLLERİN MÜLAKAT SONUÇLARI LİSTE HALİNDE YAYIMLANMALI

Ancak çok az da olsa bazı yerlerde mülakat puanından düşük alanların bilgisi tarafımıza ulaşmaktadır. MEB bunlara açıklık getirmeli, illerin mülakat sonuçlarını da liste halinde yayınlanmasını sağlamalıdır.

Sayın Bakan Ziya Selçuk’a geçmiş yıllarda olduğu gibi torpile geçit vermediği için teşekkür ediyorum açıklamasında bulunan Genel Başkan ÖĞRETİCİ, isteğimiz yönetici atamalarında mülakatın tamamen kaldırılması; ehliyet ve liyakatin esas alınmasıdır açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler