1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: Öğretmenler Arası Ek Ders Adaletsizliği Giderilmelidir
Öğretici: Öğretmenler Arası Ek Ders Adaletsizliği Giderilmelidir

Öğretici: Öğretmenler Arası Ek Ders Adaletsizliği Giderilmelidir

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğinin düzeltilmesi için Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından açıklama yapıldı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, öğretmenlerin ek ders adaletsizliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ açıklamasında öğretmenlerin ek ders adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini ifade ederek şu önemli açıklamalar yapıldı. Aylık karşılığı 15 saat, 18 saat ve 20 saat ek ders farklılığı sorununa dair detayları My Memur olarak gündeme getiriyoruz.

Okul Öncesi – Sınıf Öğretmenleri – Laboratuvar – Branş Öğretmenleri Arasındaki Farklılıklar

‘Bilindiği gibi okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin aylık karşılığı ders görevi 18 saat iken; atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin haftada 20 saat, genel bilgi ve meslek dersleri (branş) öğretmenlerinin 15 saattir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yıllar önce bu sorunun çözüleceğini söylemesine rağmen bir adım atılmamış ve MEB öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğini yıllardır gidermemiştir. Aynı ders saati görev yapan öğretmenlerimiz arasında ücret ayrımının olması kabul edilemez denildi.

Yıllardır bu sorunu Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” çözmemiş, yine yıllardır toplu sözleşmede de öğretmenlerimiz arasındaki bu ayrım ortadan kaldırılmamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in bu adaletsizliğe artık son vermesi, bütün öğretmenlerin aylık karşılığı 15 saat olacak şekilde düzenleme yapması talebi Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği gündeme alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler