1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Öğretici: Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalıdır
Öğretici: Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalıdır

Öğretici: Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı MEB “Öğretmenlik Meslek Kanunu” hazırlıklarına dair gerek çalışmaları gerekse görüş önerilerini paydaşlara açmalıdır. AES, Genel Başkanı Öğretici’den önemli açıklamalar.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Öğretici Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlerin beklediği ve eğitimin ana unsuru öğretmenlere dair bir kanun ve çalışmanın bir an önce paydaşların görüşlerine açılmasının ve yürürlüğe girmesinin gerekliliğini vurgulandı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Paydaşların Görüşlerine Açılmalıdır

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanacağı söylenilen ve son olarak Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından hazırlıkların yapıldığı; yakın zamanda eğitim sendikaları ve paydaşları ile paylaşacağız dediği Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu öğretmenler sabırsızlıkla beklemektedir.

Öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar birçok bölümü içinde barındıracak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu bizler için çok önemlidir. Bu nedenledir ki bu süre zarfında Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili önerilerimizi hazırlayıp bakanlığımızın ilgili birimleri ile paylaşmıştık.

En temel öncelik olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki haklarımızın korunarak ve genişletilerek yer almasını istediğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu daha fazla bekletilmemeli ve oluşturulan taslak ile ilgili bir an önce tüm paydaşların görüşleri alınmalıdır açıklamasında bulunuldu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler